حوادث رکنا: پشت پرده سرقت فرش‌های نفیس توسط کارکنان یک شرکت قالی شویی، کارمند اخراجی این شرکت بود که برای انتقامجویی نقشه سرقت کشیده بود.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

   به گزارش رکنا، اواخر سال گذشته شکایت‌های متعددی به پلیس پایتخت گزارش شد که نشان می‌داد مردی به بهانه شست و شوی قالی، دست به سرقت می‌زند. یکی از مالباخته‌ها گفت: من سال‌ها بود که فرش هایم را به یک قالیشویی معتبر می‌دادم و آخرین بار شب عید هم تصمیم گرفتم فرش‌های دستباف را برای شست و شو به قالیشویی بدهم. یکی از کارکنان آنها مردی بود به نام مجید. او را سال‌ها بود که می‌شناختم و به همین دلیل با او تماس گرفتم و وی فورا به خانه‌ام آمد. مجید بعد از بردن فرش‌ها غیبش زد و هرچه به او زنگ زدم جواب نداد. با قالیشویی که تماس گرفتم متوجه شدم که مجید مدتی قبل از آنجا اخراج شده و فرش‌های من اصلا در قالیشویی نیست.

با افزایش شکایت‌های مشابه، تحقیقات در این‌باره آغاز و مأموران موفق شدند مجید را شناسایی و دستگیر کنند. او در بازجویی‌ها به سرقت سریالی اعتراف کرد و گفت: 8سال بود که در قالیشویی کار می‌کردم و هیچ مشکلی نداشتم. با دلسوزی کار می‌کردم اما قبل از عید کارفرمایم بی‌دلیل با من سرناسازگاری گذاشت. وی ادامه داد: حدود 8میلیون تومان از او طلب داشتم اما وی مرا اخراج کرد. من هم برای انتقامجویی فرش‌های مشتریان ثابت قالیشویی را که با من تماس می‌گرفتند سرقت می‌کردم و در سایت‌های خرید و فروش کالا می‌فروختم تا اینکه دستگیر شدم.  پس از اعترافات متهم پرونده وی در اختیار مرجع قضایی قرار گرفت.