حوادث رکنا: فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان از دستگیری عوامل قتل مسلحانه شهروند ایرانشهری پس از یک سال فرار در این شهرستان خبر داد.

گلوله باران پسر 18 ساله در ایرانشهر / شلیک به جمجمه !
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

   به گزارش رکنا؛ سردار احمد طاهری،فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان؛ اظهار داشت: شهریورماه سال گذشته در اعلام مرکز فوریت‌های پلیسی 110 مبنی بر قتل شهروندی در یکی از محلات شهرستان ایرانشهر، بلافاصله اکیپی مجرب از کارآگاهان پلیس آگاهی شهرستان با حضور در صحنه جرم بررسی موضوع را به صورت ویژه در دستور کار قرار دادند.

وی افزود: در بررسی اولیه کارآگاهان پلیس آگاهی و در تحقیقات میدانی در محل مشخص شد سه نفر با در دست داشتن سلاح کلت برای سرقت از ساختمان نیمه کاره با دو نگهبان ساختمان روبه‌رو می‌شوند که در پی تیراندازی به نگهبانان، یکی از نگهبانان که جوان 18 ساله بوده از ناحیه سر مورد اصابت گلوله قرار گرفته و در محل فوت می‌کند و نگهبان دوم از پهلو مورد اصابت گلوله قرار گرفته و زخمی شده که یکی از متهمان حین فرار از صحنه جرم دچار مصدومیت شده و توسط اهالی محل دستگیر و تحویل ماموران شده و دو نفر دیگر متواری می‌شوند.

فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان اضافه کرد: کارآگاهان دایره مبارزه با جرائم جنایی پلیس آگاهی با جمع‌آوری سرنخ‌های موجود، متهمین مورد نظر را شناسایی و تحقیقات تخصصی خود را برای دستگیری آنان آغاز کردند.

طاهری بیان کرد: با توجه به متواری بودن قاتلان، تلاش پلیس برای دستگیری آنان ادامه داشت تا اینکه تیم رسیدگی کننده به پرونده چند روز قبل با اشراف اطلاعاتی خود سرنخ‌هایی از محل اختفای متهمین در یکی از محلات شهرستان به دست آوردند و در نهایت با تلاش پلیس مخفیگاه قاتلان فراری شناسایی شد و متهمان در عملیاتی ضربتی پس از یک سال فرار و زندگی مخفیانه دستگیر شدند و در بازرسی از مخفیگاه آنها سه دستگاه موتورسیکلت سرقتی کشف شد.

فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: در تحقیقات تکمیلی صورت گرفته متهمان انگیزه قتل را سرقت اعلام و سپس با تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی شدند.