حوادث رکنا: رئیس پلیس فتا استان فارس گفت: خانمی جوان که در شبکه اجتماعی این ستا گرام اقدام به کلاهبرداری از طریق رمالی به مبلغ یک میلیارد و 200 میلیون کرده بود شناسایی و دستگیر شد.

زن شیرازی طعمه مرد شیاد شد / او یک رمال فریبکار بود
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

    به گزارش رکنا؛ سرهنگ "امیر حسین سلیمانی"  بیان داشت: در پی شکایت خانمی میانسال مبنی بر کلاهبرداری با ترفند فالگیری و رمالی در شبکه اجتماعی اینستاگرام ضمن تشکیل پرونده، رسیدگی به موضوع به ‌صورت ویژه در دستور کار پلیس قرار گرفت.

 

سرهنگ "سلیمانی" ادامه داد: پس از اخذ اظهارات شاکیه معلوم شد، مدتی پیش وی در یک صفحه اینستاگرامی عضو شده است که مدیر صفحه خود را فالگیر معرفی می‌کند و شخص فالگیر با دادن وعده‌های پوچ، ‌شاکیه را فریب داده و از وی  مبلغ  یک میلیارد و 200 میلیون ریال کلاهبرداری کرده است.

وی خاطر‌نشان کرد: با اقدامات فنی و تحقیقات خاص پلیسی متهم  شناسایی و با هماهنگی مراجع قضایی در یکی از محلات شیراز دستگیر شد.

این مقام انتظامی گفت: در بازجویی‌های اولیه، متهم که خانمی جوان بود منکر هرگونه بزه ارتکابی می‌شد، ولی پس از مواجهه شدن با دلایل و مستندات و مدارک جمع‌آوری شده از سوی کارشناسان پلیس فتا به بزه ارتکابی خود اعتراف کرد و بیان داشت با ایجاد صفحه‌ای در اینستاگرام با عنوان فالگیری و رمالی پس از جلب اعتماد شاکی و سوء استفاده از سادگی وی و دادن امید واهی و وعده‌های دروغین، با دریافت مبالغی اقدام به کلاهبرداری از او کرده است.

رئیس پلیس فتا فارس تاکید کرد: افراد سودجو غالباً مسائل خرافاتی را به شکل‌های مختلف در شبکه‌های اجتماعی رواج می‌دهند، تمام این شیادان از سادگی و زودباوری طعمه‌های خود نهایت بهره را می‌برند، لذا از شهروندان و کاربران انتظار داریم به تبلیغات اغواکننده و دروغین که از طریق فضای مجازی به‌خصوص شبکه‌های اجتماعی می شود اعتماد نکرده و به هیچ وجه اطلاعات شخصی خود را در اختیار دیگران قرار ندهند.