رکنا سیاسی : رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با بیان این که وجود اراده و فکر پلیدی پشت ماجرای مسمومیت دانش آموزان دختر خطر مهمی است، گفت : طبق اخبار رسیده برای مسموم کردن دانش آموزان از سم استفاده شده البته این سم از سموم جنگی نیست که خطر بالایی داشته باشد.

دانش‌آموزان قم با سم مسموم شدند/ فکر پلیدی پشت ماجرای مسمومیت دانش آموزان دختر است
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

به گزارش رکنا به نقل از خانه ملت ، علیرضا منادی در حاشیه جلسه علنی نوبت عصر امروز مجلس شورای اسلامی در واکنش به تایید عمدی بودن مسمومیت دانش آموزان دختر در قم اظهار کرد: معاون وزیر بهداشت عمدی بودن مسمومیت دانش آموزان دختر را در قم تایید کرد که این خبر خوبی نبود؛ کمیسیون آموزش از ابتدا پیگیر این ماجرا بود و مساله را از وزرای مربوط و دستگاه‌های اطلاعاتی پیگیری می‌کرد.

وی افزود: طبق اخبار رسیده برای مسموم کردن دانش آموزان از سم استفاده شده  البته این سم از سموم جنگی نیست که خطر بالایی داشته باشد. اما همین که اراده و فکر پلیدی پشت ماجرا بوده که بچه‌های این سرزمین به خصوص دختران گلمان‌ را از آموزش بازدارند خطر مهمی است و خبر بسیار بدی محسوب می‌شود باید تلاش کنیم تا ریشه‌ها را پیدا کنیم.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در مورد احتمال دست‌های خارج از کشور برای این اتفاق اظهار کرد: در ماجرای اغتشاشات اخیر عده‌ای به دلیل مصالح شخصی و سیاست‌های خود در دنیا سعی کردند به نام حمایت از دختران جامعه ما موضوع را گسترش دهند که این اغتشاشات تازه به پایان رسیده است ممکن است برخی از آن جبهه که نتوانستند برای ما مشکل ایجاد کنند در اینجا پیگیر مساله باشند تا آموزش دختران را در مدارس مختل کنند.

منادی تاکید کرد: کشور ما به شدت برای جایگاه بانوان ارزش قائل است به طوری که بیش از ۵۵ درصد از دانش آموزان ما دختر هستند و از ۱۰۰ هزار استاد دانشگاه ۳۸ تا ۴۰ هزار نفر خانم هستند. زنان ایرانی منشاء اثرات مهم و دانشمندان بزرگ و فرهیختگان و ادیبان و هنرمندان و اساتید زیادی هستند.