حوادث رکنا: رئیس سازمان قضایی نیرو های مسلح استان اصفهان با اشاره به جزئیات حادثه تیراندازی توسط پلیس که منجر به فوت یک کودک در ور زنه شد، گفت:مصمم به بررسی هرچه دقیق‌تر پرونده هستیم و در این رابطه به بازپرس پرونده تاکیدات موکد شده تا به سرعت و با دقت بالا پرونده با رعایت حقوق شهروندی مورد بررسی و نتیجه نهایی گزارش شود.

قرار تامین برای پلیسی که گلوله اش کودک اصفهانی را کشت ! / بررسی جدی این حادثه تلخ !
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

به گزارش رکنا، به نقل از روابط عمومی سازمان قضایی نیروهای مسلح، سید محسن بنیمی رئیس سازمان قضایی نیرو‌های مسلح استان اصفهان در رابطه با جزئیات حادثه تیراندازی که منجر به فوت یک کودک توسط پلیس در شهرستان ورزنه استان اصفهان شد، اظهار داشت: حوالی ساعت ۱۷:۳۰ بعد از ظهر روز پنج شنبه ۱۱ اسفند، گزارش مشکوک بودن یک خودرو به مجموعه انتظامی شهرستان ورزنه استان اصفهان داده شد.

وی ادامه داد: ماموران انتظامی به محض دریافت گزارش و شناسایی خودرو، طرح مهار خودرو را اجرایی کردند و خودروی سواری پژو حین اجرای طرح مهار پلیس، از ایست و بازرسی شهرستان ورزنه عبور کرد.

بنیمی با بیان اینکه ماموران برای متوقف کردن خودروی مذکور به سمت آن تیراندازی کردند، تصریح کرد: در پی این اتفاق، یکی از تیر‌های شلیک شده به یکی از ۴ سرنشین خودرو که کودک بود، اصابت و متاسفانه این کودک خردسال فوت می‌شود.

رئیس سازمان قضایی نیروی مسلح استان اصفهان با اشاره به تشکیل پرونده قضایی در دادگستری شهرستان ورزنه با این موضوع گفت: اقدامات لازم قضایی توسط رئیس حوزه قضایی شهرستان ورزنه انجام و پرونده با صدور قرار عدم صلاحیت به سازمان قضایی نیرو‌های مسلح استان اصفهان ارجاع شد.

وی ادامه داد: پس از دریافت این پرونده وارد عمل شدیم و با توجه به صدور قرار تامین برای ماموری که اقدام به تیراندازی کرده بود، بازپرس پرونده تحقیقات خود را آغاز کرده است.

بنیمی خاطر نشان کرد: مصمم به بررسی هرچه دقیق‌تر پرونده هستیم و در این رابطه به بازپرس پرونده تاکیدات موکد شده تا به سرعت و با دقت بالا پرونده با رعایت حقوق شهروندی مورد بررسی و نتیجه نهایی گزارش شود.

رئیس سازمان قضایی نیرو‌های مسلح استان اصفهان درخصوص علت متوقف کردن خودروی سواری توسط عوامل انتظامی شهرستان ورزنه، گفت: در این رابطه به پلیس اعلام شده بود که خودرویی مشکوک است و پلیس نیز بر این اساس وارد عمل شده است.

وی افزود: البته این موضوع نیز باید بررسی شود و مدارک و مستندات و اظهارات شهود و مطلعان اخذ و در خصوص این موارد تحقیقات لازم صورت بگیرد.

بنیمی در رابطه با این‌که آیا تیراندازی ماموران پلیس پس از فرار صورت گرفته یا خیر گفت: گزارشی که نیروی انتظامی داده مبنی بر این است که خودروی مذکور از محلی که باید متوقف می‌‎شده، عبور کرده است که این مورد نیز در دست بررسی است.

رئیس سازمان قضایی نیروی مسلح استان اصفهان تاکید کرد: از خودروی مذکور هیچ اقلام ممنوعه‌ای کشف نشده است.