بهره برداری از هفت آزادراه کشور تا دوسال آینده
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز البرز، خیرالله خادمی، در حاشیه بازدید معاون اول رئیس جمهور از پروژه تکمیل آزاد راه شهید همت در استان البرز، گفت: تکمیل ششصد کیلومتر آزاد راه در کشور، از مهمترین برنامه های این وزارتخانه است.

وی افزود: ساخت پنج هزار کیلومتر آزادراه در برنامه کاری وزارت راه قرار دارد که هم اکنون، بیش از هزارو صد کیلومترآن، درحال اجرا است.

خادمی ادامه داد: آزادراه تهران - شمال، کنارگذر جنوبی تهران، آزاد راه شهید همت ، کنار گذر شرقی اصفهان به طول ، آزاد راه خرم آباد به بروجرد و آزاد راه ارومیه به تبریز، از جمله پروژه‌های در دست اقدام است، که در این بین آزاد راه اصفهان - شیراز به طول دویست و بیست و چهار کیلومتر، طولانی‌ترین آزاد راه کشور است.

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: بخشی از اعتبارات ساخت این آزادراهها از منابع مالی دولت و مابقی از سرمایه‌های بخش‌ خصوصی، تأمین می‌شود.

وی ادامه داد: همراهی‌های خوبی برای بهره برداری از این آزادراه‌ها صورت گرفته است، که بازدید چندی پیش رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور از آزاد راه تهران - شمال و پروژه شهید همت، نشان از عزم مسئولان، برای اجرای این طرحهاست

خادمی در پایان خاطر نشان کرد: آزاد راه همت به طول چهارده کیلومتر، درسه قطعه در حال اجراست، که قطعه اول به طول پنج و نیم کیلومتر، زیر بار ترافیک رفته است و قطعه دوم به طول چهارو نیم کیلومتر، با موانع بسیاری، از جمله معارضان همراه بود، که در حال پایان است

وی افزود: همچنین قطعه سوم این آزاد راه نیز به جاده چالوس وصل می‌شود، که با بهره برداری از آن بخشی از ترافیک البرز برطرف می‌شود.

آیا این خبر مفید بود؟

برای درج آگهی و رپرتاژ با شماره 09036344509 تماس حاصل فرمایید .