معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور گفت: ارائه خدمات با جهت‌گیری خدمت در بالاترین سطح رضایت مردم و استخدام بهترین نیرو باید در دستور کار ادارات قرار گیرد.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

جمشید انصاری ۱۹ بهمن‌ماه در شورای اداری چهارمحال و بختیاری اظهار کرد: پاسداری از انقلاب اسلامی و خدمت به مردم دو روی یک سکه هستند که هم باید آرمان‌ها را پاس داشت و هم با ارائه خدمات رضایت‌مندی مردم را از نظام افزایش داد.

وی تفاوت انقلاب اسلامی را با انقلاب‌های هم‌عصر خود در جهت‌گیری آن در اجرای عدالت دانست و افزود: خوشبختانه شاهد توسعه تدریجی چهارمحال و بختیاری بوده‌ایم و مجموعه اقدامات در طول ۴۱ سال پس از پیروزی انقلاب نشان می‌دهد که در این جهت‌گیری به سمت توسعه عدالت اجتماعی، توفیقات قابل توجهی کسب کرده‌ایم.

وی بهره‌مندی ۹۵ درصد از جمعیت روستایی از نعمت برق، دسترسی به آب شرب بهداشتی روستائیان به میزان ۸۵ درصد و کم کردن فاصله طبقاتی را از دستاوردهای دیگر انقلاب اسلامی برشمرد.

انصاری جمعیت باسواد قبل از پیروزی انقلاب را زیر ۵۵ درصد عنوان کرد و افزود: در آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری نسبت کارکنان استان در این حوزه ۱.۵۶ درصد نسبت به جمعیت کارمند کشوری است که به ازای هر ۱۵ دانش‌آموز یک نیروی معلم تخصیص می‌یابد.

وی عدم توزیع صحیح نیروی اداری در آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری را مشکل اساسی در این حوزه عنوان و تاکید کرد: این استان قطعا کمبود نیرو در آموزش و پرورش ندارد، چرا که یک مدرسه می‌تواند بدون معاون اداره شود ولی بدون معلم آموزش ممکن نیست، بنابراین شایسته است که اولویت به توزیع مناسب نیروی معلم در نقاط مختلف استان داده شود.

معاون رئیس جمهور نخستین وظیفه دولت را در حوزه ارائه خدمات عمومی دانست و تصریح کرد: تامین امنیت،  فراهم کردن دسترسی به دادخواهی عادلانه، راهوری برنامه‌های توسعه، ارائه خدمات و فراهم کردن زیرساخت‌ها از دیگر وظایف دولت است.

انصاری نظام اداری را جایگاه توانمندترین و شایسته‌ترین انسان‌ها معرفی و بیان کرد: علت جذب نیرو در ارگان‌ها از طریق آزمون‌های اداری جذب نیروی انسانی بر مبنای شایسته‌سالاری است و خدمت کردن به خلق حق همه شایستگان است.

رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور تصریح کرد: اگر دولت به سمت ارائه خدمات با جهت‌گیری خدمت در بالاترین سطح رضایت مردم حرکت نکند، دستگاه‌های اداری ما به جایی تبدیل خواهند شدند که فقط حقوق‌ده هستند.

وی افزود: ارائه بهترین کیفیت منوط به استخدام بهترین نیرو است که ۱۵ درصد نیروی کار کشور باید توانایی ارائه خدمات مناسب برای ۸۵ میلیون نفر کشور را داشته باشد که تاثیر مثبت یا منفی کار این درصد نیرو به‌صورت مستقیم بر کشور هویدا می‌شود.

انصاری خدمت با کیفیت بالا و همراه با رضایت‌مندی مردم به منظور افزایش بهره‌وری بالا را خواسته دولت مطرح کرد و از دستگاه‌های اداری استان تلاش برای عدم مهاجرت نیروی کار اداری را خواستار شد.

 

آیا این خبر مفید بود؟