بانک شهر به منظور ارائه خدمات ویژه به اساتید دانشگاه‌های مختلف، وام ۲۰۰ میلیون تومانی تحت عنوان طرح «اساتید شهر» را تبیین کرده است. این تسهیلات در قالب عقد مرابحه به اساتید پرداخت می‌شود.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

وام بانکی مجموعه‌ای از وام‌های قرض‌الحسنه و تسهیلات بانکی وسوسه‌برانگیز است. صاحبان مشاغل، زوج‌های جوان، کارآفرینان،‌ مسکن‌جویان و ... می‌تواند از وام بانکی به‌عنوان یک وجه کمکی بهره‌مند شود. وام بانکی به کمک آن دسته از افرادی می‌آید که نیاز مبرم به وجه نقدی هنگفت دارند.پس نیاز به وجه نقد برای انجام هر پروژه‌ای، افراد را تشویق (وادار) به استفاده از وام بانکی و تسهیلات ارائه‌شده از سوی بانک‌ها می‌کند.در ادامه به آخرین خبر از وام بانکی می پردازیم.

 این وام ۲۰۰ میلیون تومانی که متخص اساتید است با بهره ۱۸ درصد به آن‌ها اعطا می‌شود. استادانی که خواهان این وام هستند باید در یکی از شعب بانک شهر سپرده کوتاه مدت عادی داشته باشند یا آن را افتتاح کنند. ضمن اینکه حداقل باید سه ماه از خواب سپرده متقاضی گذشته باشد تا بتواند این وام را درخواست دهد. اما بانک شهر به منظور پرداخت این تسهیلات، سپرده وام گیرنده را مسدود نمی‌کند و حتی در زمان تسویه اقساط هم امکان بهره برداری از حساب بانکی وجود دارد.

بر اساس اعلام قبلی بانک شهر، برای دریافت وام تا ۵۰ میلیون تومان داشتن دو ضامن کسر از حقوق ضروری است. اما وام گیرنده برای دریافت تسهیلات بیشتر از این مبلغ باید سند ملکی ارائه دهد. حداکثر مدت زمان بازپرداخت این وام ۶۰ ماه اعلام شده است. طبق قوانین بانکی، وام گیرنده‌ای امکان دریافت تسهیلات مذکور را دارد که بدهی معوق یا چک برگشتی به سیستم بانکی نداشته و همچنین در صورت نیاز به سند ملکی برای پرداخت وام، آن سند نباید دچار بازداشتی با مشکلی باشد. پرداخت هزینه‌های جانبی برای ارائه ضامن و سند ملکی هم برعهده خود وام گیرنده است.

در صورتی که بانک مبلغ ۲۰۰ میلیون تومان وام را با سود مشخص شده و مدت زمان بازپرداخت مذکور به متقاضی بپردازد، مبلغ اقساط برای وی ۵ میلیون و ۷۸ هزار و ۶۸۵ تومان خواهد بود. کل سود این مبلغ وام هم ۱۰۴ میلیون و ۷۲۱ هزار و ۱۲۹ تومان است.