مسئول جمعیت امام رضایی‌ها گفت: در فعالیت‌های رسانه‌ای باید دقیق و دغدغه مندانه عمل کنیم و توجه داشته باشیم که مخاطب کیست و ما توان و زمان خود را برای چه مخاطبی خرج خواهیم کرد.

فعالیت رسانه‌ای نیازمند کار جهادی است/برای تحول از خود شروع کنیم
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

 

به گزارش خبر24، حسین یکتا، مسئول جمعیت امام رضایی‌ها و فعال جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی، در رویداد ملی سواد مجازی، به طرح مسائلی پیرامون نگاه دقیق به رسانه پرداخت و گفت: اگر با رویکرد دغدغه مندانه به رسانه‌ی امروز نگاه کنیم، خواهیم دانست که کار سنگینی در پیش داریم.

وی افزود: فعالیت دقیق و تصمیم‌گیری صحیح در این عصر دشوار است. در شرایطی که ابر و باد و مه و خورشید در مقابل شما در کارند، کار شما سخت خواهد بود.

مسئول جمعیت امام رضایی‌ها در بخشی از این نشست مطرح کرد: در کار رسانه‌ای باید جهادی عمل کنیم و توجه داشته باشیم که مخاطب کیست و ما توان و زمان خود را برای چه مخاطبی خرج خواهیم کرد؟ شناخت مخاطب و مخاطب‌شناسی یک مساله مهمی است که باید در ابتدای امر مورد بررسی قرار گیرد.

وی در ادامه اظهار داشت: در کنار مخاطب‌شناسی درست، زمانه‌شناسی صحیح نیز اهمیت بسیاری دارد. کسانی که در کربلا جا ماندند، زمانه را درست تشخیص ندادند، ولی را نشناختند و اقتضائات را نفهمیدند.

این فعال جبهه فرهنگی پیرامون وقوع تحول در جهان ابراز داشت: ما در دوره تحول قرار گرفته‌ایم و بنا به فرمایشات رهبر انقلاب این فرایند در حال وقوع است. باید دانست که پیش زمینه این تحول خودسازی است. امام راحل (ره) فرموده بودند خود را بسازید تا جامعه ساخته شود.

وی تشریح کرد: نباید از سرعت تغییرات در جهان جا بمانیم و همانطور که رهبر انقلاب فرموده‌اند ما باید در حوزه فضای مجازی، میدان را به دست بگیریم. پیشرفت کشور ناظر به پیشرفت در حوزه‌های مختلف خاصه فضای مجازی است.

منبع: مهر

24-news.ir/vdcezw8z7jh8eoi.b9bj.html