وزارت نفت عراق با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که صادرات نفت خام این کشور به سه میلیون و 603 هزار بشکه در ماه آگوست افزایش یافته است.

افزایش صادرات نفت عراق به 3 میلیون و 603 هزار بشکه در روز
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

وزارت نفت عراق با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که صادرات نفت خام این کشور از سه میلیون و ۵۶۶ هزار بشکه در ماه‌های گذشته به سه میلیون و ۶۰۳ هزار بشکه در ماه آگوست افزایش یافته است.

وزارت نفت عراق در ادامه افزوده است که صادرات نفت خام از بنادر بصره در جنوب عراق از سه میلیون و ۴۳۵ هزار بشکه در روز در ماه جولای به سه میلیون و ۴۶۸ هزار بشکه در ماه آگوست افزایش یافته است.

در این بیانیه آمده است که صادرات محموله‌های نفت میادین کرکوک در شمال عراق به بندر جیهان ترکیه به ۱۰۵ هزار بشکه میانگین در روز رسیده است.

عراق پمپاژ نفت به اردن از طریق محموله‌ها را از سر گرفته است به گونه‌ای که «عاصم جهاد»، سخنگوی وزارت نفت عراق میزان کل محموله‌های آزمایشی را سه میلیون و ۴۸۰ هزار بشکه برآورد کرده است.

پیش‌بینی می‌شود که این میزان به تدریج تا ۱۰ هزار بشکه افزایش یابد.

عراق و اردن در نشست نخست‌وزیر دو کشور در ماه فوریه توافق جدیدی را در زمینه تجارت نفت و کالا امضا کردند.

صادرات محموله‌های نفت از عراق به اردن در سال ۲۰۱۴ به دلیل وخامت اوضاع امنیتی در غرب عراق متوقف شد.

وزارت نفت عراق اعلام کرد که میانگین قیمت فروش نفت در ماه آگوست به ۵۶ دلار و ۷۷ سنت در هر بشکه رسید و شش میلیارد و ۳۴۱ میلیون دلار برای کشور درآمد داشته است.

عراق در راستای هماهنگی با توافق کاهش تولید بین سازمان اوپک و متحدان آن مانند روسیه به منظور حمایت از قیمت، پایین‌تر از سطح ظرفیت تولیدی خود که به میزان پنج میلیون بشکه در روز است، تولید می‌کند.