بازار سهام آمریکا در حالی روز دوشنبه آغاز به کار کرد که نگرانی ناشی از گسترش کوید-۱۹ باعث سقوط ارزش سهام این بازار شد.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

به دنبال گسترش ویروس کرونای جدید از چین و ضربه ای که به اقتصاد این کشور وارد آمد، نگرانی از افزایش آسیب اقتصاد جهانی هم رو به فزونی است.

از این رو، ارزش سهام داوو جونز در روز دوشنبه ۲.۸۶ درصد کاهش یافت و منجر به از دست دادن ۸۳۰ واحد ارزش آن شد.

بازار سهام اس اند پی ۵۰۰ هم ۲.۸۲ درصد معادل ۹۰ واحد، سقوط ارزش داشت و نمودار بازار بورس نزدک هم ۳.۳۲ درصد معادل ۳۱۴ واحد رو به پایین حرکت کرد.

تعداد رو به تزاید مبتلایان به کرونای جدید در خارج از چین، باعث شد تا شوکی را به بازار مالی جهان وارد سازد و سرمایه گذاران را وادار سازد تا ارزیابی جدیدی از تاثیرات شیوع این ویروس داشته باشند.

هرچند که آنها معتقدند این تاثیرات کوتاه مدت خواهد بود.

علاوه بر بازار آمریکا، سهام ایتالیا به دلیل گسترش کوید-۱۹ و تایید ۱۵۲ مورد مبتلا به این ویروس، به طور روشنی حدود ۵.۸۴ درصد معادل ۱۹۴۵ واحد سقوط کرد.

گزارش های تایید شده‌ای از کره جنوبی و ایران هم منتشر شده است که همه اینها اقتصاد جهانی را با یک حرکت ضعیف و آهسته مواجه کرد.

وزیر اقتصاد و دارایی فرانسه هم در نشست وزیران مالی گروه ۲۰ گفته بود که اقتصاد جهانی با رکود مواجه بود که این روند با گسترش ویروس کرونای جدید تقویت شد.

اگرچه استیون منوچین وزیر خزانه‌داری ترامپ مدعی شده بود هنوز زود است که بتوان تاثیر این ویروس بر اقتصاد را اندازه گیری کرد و سه تا چهار هفته زمان نیاز است، روند نزولی بازار سهام آمریکا این ادعای عضو کابینه ترامپ را رد کرد.

منوچین البته افزوده بود گسترش جهانی ویروس در بیمارانی که هیچ پیوندی با چین ندارند، نشان می دهد همه چیز به سختی در حال بدتر شدن است و شرایط بازار می تواند از این هفته بدتر شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟

برای درج آگهی و رپرتاژ با شماره 09036344509 تماس حاصل فرمایید .