پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

شهر زیبای استانبول

بایدها و نبایدهای خرید خانه در ترکیه

این روزها خرید خانه در ترکیه به یکی از دغدغه‌های سرمایه‌گذاران و مهاجران به این کشور تبدیل شده. به همین جهت ما در این مقاله قصد داریم درباره‌ی شرایط و قوانین سرمایه گذاری در ترکیه صحبت کنیم تا اگر در حال حاضر به دنبال تحقق و پیدا کردن گزینه مناسب هستید، بتوانید با دغدغه‌ی کمتری خانه رویائیتان را انتخاب کنید. همانطور که می‌دانید خرید خانه در ترکیه به مهم‌ترین روش سرمایه‌گذاری مخصوصاً برای ایرانی‌ها تبدیل شده است.

 

با شهر زیبای استانبول آشنا شوید!

استانبول یکی از بهترین شهرهای ترکیه برای خرید خانه و زندگی است. این شهر خواستنی با قدمتی بسیار زیاد دارای مراکز تاریخی و فرهنگی بسیاری است که نشان از فرهنگ و تمدنی غنی و تاریخی دارد. قسطنطنیه (نام قدیم استانبول) سال‌ها پایتخت روم شرقی بوده و آثار به جام انده از این دوران بر جذابیت این شهر افزوده است. مسجد ایاصوفیه، آب انبار باسیلیکا، میدان هیپودروم تنها بخشی از این آثار دیدنی است.

از مراکز دیدنی این شهر نیز می‌توان به برج و پل گالا، مسجد سلیمانیه، مسجد سلطان احمد، کاخ توپکاپی، بازار بزرگ یا کاپالی چارشی، موزه باستان شناسی، کلیساس چورا، مسجد سلیمانیه و مواردی از این دست اشاره کرد. علاوه بر مراکز رفاهی و گردشگری، وجود سیستم حمل و نقل عمومی،‌خدمات شهری گسترده، مراکز آموزشی و دانشگاهی متعدد و معتبر، خدمات درمانی و پزشکی در کنار برترین بیمارستا‌ن‌ها سبب شده تا این شهر به مکان اول خریداران ملک تنبدیل شود. به طور کلی از هر لحاظ که فکرش را بکنید شهر استانبول می‌تواند گزینه مناسبی برای خرید خانه باشد که در ادامه به توضیحات بیشتری در این خصوص خواهیم پرداخت:

خرید خانه در ترکیه

خرید خانه در ترکیه

با توجه به شرایط بسیار عالی کشور ترکیه بخصوص شهرهایی مانند استانبول بسیاری از افراد به دنبال خرید خانه در این کشور هستند. در واقع شاید اولین دلیل این افراد، سرمایه گذاری امن در این کشور باشد چرا که چنین فرصت‌هایی در دیگر کشورها کمتر بدست می‌آید. این در حالی است که افراد با پرداخت 250 هزار دلار می‌توانند به خرید خانه یا مستغلات در ترکیه اقدام کنند که این کار در نهایت منجر به اخذ پاسپورت ترکیه برای خود و خانواده‌اش خواهد شد.

در کنار این موارد، خرید خانه در ترکیه سودآورترین نوع سرمایه‌گذاری برای افراد خواهد بود چرا که دولت ترکیه برای چنین افرادی امتیازهای جذابی در نظر گرفته است که یکی از مهم‌ترین آنها اعطای حق شهروندی ترکیه خواهد بود.

اقامت ترکیه

انواع روش‌های دریافت اقامت ترکیه!

برای اینکه افراد در ترکیه اقامت دریافت کنند، می‌توانند از راه‌های مختلف اقدام نمایند، پر واضح است که برای هر روش، یکسری شرایط و قوانین وجود دارد که باید در نظر گرفته شود. ما در ادامه به راه‌های دریافت اقامت ترکیه اشاره خواهیم کرد:

  • دریافت اقامت توریستی. این نوع اقامت که مدت زمان آن یکسال است، با اجاره خانه در ترکیه به مدت یکسال، برای متقاضی صادر می‌گردد و معمولا قابل تمدید نمی‌باشد.
  • دریافت اقامت از طریق تحصیل. در این روش شما با پذیرش از یکی از دانشگاه‌های خصوصی و یا دولتی می‌توانید درخواست اقامت تحصیلی بدهید.
  • دریافت اقامت از طریق ثبت شرکت. یکی از بهترین راه‌کارها برای دریافت اقامت ترکیه به ثبت رساندن شرکت است که می‌توانید برای خودتان و خانواده درخواست اقامت دهید.
  • اقامت از طریق خرید ملک. چنانچه شما قصد خرید ملکی به ارزش کمتر از ۲۵۰ هزار دلار آمریکا را داشته باشید به شما و خانواده‌تان اقامت یکساله تعلق خواهد گرفت و البته هر سال قابل تمدید می‌باشد.
  • اقامت از طریق ازدواج. اگر چنانچه با یک تبعه ترک ازدواج کنید می‌توانید از اقامت ترکیه بهره‌مند شوید و بعد از ۳ سال حتی رخواست شهروندی بدهید.

دریافت پاسپورت ترکیه

برای اخذ شهروندی یا همان پاسپورت ترکیه می‌توان از راه‌های مختلفی اقدام کرد که یکی از مهم‌ترین آنها، کار کردن به مدت حداقل 5 سال در این کشور است. برای این منظور نیز نیاز مبرم به مجوز کار دارید که شرایط خاص خودش را دارد که باید از متخصصان امر مشورت بگیرید. در کنار این مورد خرید خانه در ترکیه به ارزش حداقل 250 هزار دلار می‌تواند راه مناسبی برای اخذ پاسپورت باشد. البته خرید خانه تحت شرایطی باید انجام شود که یکی از مهم‌ترین آن خرید نقدی خانه است. گفتنی است که حداقل 3 ماه پس از خرید ملک پاسپورت شما صادر خواهد شد.

روش دیگری که می‌توان با دغدغه‌ی کمتری نسبت به دریافت پاسپورت ترکیه اقدام کرد، سرمایه گذاری در بانک‌های ترکیه است. در واقع طبق قوانین باید به مدت حداقل 3 سال مبلغ 500 هزار دلار را در یکی از بانک‌های این کشور سرمایه گذاری کنید. دریافت پاسپورت ترکیه به روش ازدواج با یک شهروند ترکیه نیز امکان‌پذیر خواهد بود. البته برای این مورد نیز قوانینی خاصی وجود دارد که یکی از مهم‌ترین آنها این است که حتماً باید حداقل 3 سال از ازدواج‌تان گذشته باشد. ضمناً ازدواج‌های صوری خیلی زود تشخیص داده می‌شوند و مجازات‌های سنگینی نیز برای آن در نظر گرفته شده است.

 

سرمایه گذاری در ترکیه با استفاده از خدمات شرکت دیاموند استایل

همانطور که حتماً متوجه شده‌اید، سرمایه گذاری در ترکیه به روش‌های مختلف قابل انجام است که ما در این مقاله سعی کردیم به مهم‌ترین آنها اشاره کنیم. با این حال باید درنظر داشته باشید سرمایه‌گذاری و خرید ملک در کشور دیگری که به قوانین آن آشنایی کاملی نداشته باشید کار آسانی نیست به همین خاطر، استفاده از یک تیم تمخصص و با تجربه در این زمینه، ضروری و اجتناب ناپذیر است

لذا پیشنهاد می‌کنیم قبل از انجام هرکاری ابتدا با تیم دیاموند استایل مشورت نمایید. این تیم با دارا بودن متخصصان امر در زمینه خرید ملک و انواع سرمایه گذاری و اعطای نمایندگی برندهای مطرح ترکیه و سال‌ها تجربه به راحتی می‌تواند به شما عزیزان در این زمینه کمک کند.