مهاجرت فرصتی مناسب برای کسب درآمد بیشتر و ساختن زندگی جدید است. برای تحقق این رویا نیاز به یک کار مناسب خواهید داشت. به‌دلیل کمبود نیروی ماهر، بسیاری از کشورها اقدام به جذب نیروی متخصص خارجی کرده‌اند. در این مقاله به‌منظور انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت کاری ایرانیان، فاکتورهای مختلفی همچون تنوع برنامه‌ها، نیازهای شخصی، درآمد بالا و زبان کشور مقصد را در نظر گرفته‌ایم. اگر قصد دارید با مهارت کاریتان مهاجرت کنید، این مقاله برای شما نوشته شده است.

بهترین کشور برای مهاجرت کاری ایرانیان کجاست؟
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

 

کانادا؛ کشوری با برنامه‌های متنوع برای جذب نیروی کار

کانادا یکی از مهاجرپذیرترین کشورهای دنیا محسوب می‌شود. همچنین فرصت‌های شغلی متنوع، میانگین درآمد بالا و کیفیت بالای زندگی کانادا را به بهترین کشور برای مهاجرت کاری ایرانیان تبدیل کرده است. باتوجه‌به نیاز کانادا به جذب نیروی متخصص، متقاضیان ایرانی برای مهاجرت به کانادا شانس بالایی خواهند داشت. برنامه‌های متنوعی برای مهاجرت کاری به این کشور همچون اسکیل ورکر کانادا، اکسپرس اینتری، برنامه‌های اقامت استانی و کارآفرینی وجود دارد.

29

برنامه اسکیل ورکر؛ مهاجرت کاری به کانادا برای کارگران ماهر 

یکی از برنامه‌های محبوب کانادا برای مهاجرت کاری به این کشور برنامه اسکیل ورکر (Skilled Worker program) است. در این برنامه دولت کانادا بر جذب و ورود کارگران ماهر و تحصیل‌کرده تمرکز دارد. در‌واقع این برنامه برای کسانی طراحی شده است که توانایی‌های لازم برای ورود به بازار کار کانادا را دارند. حوزه‌های مختلفی همچون مهندسی، پزشکی، حسابداری، فناوری اطلاعات و مدیریت، مهم‌ترین تخصص‌های مورد‌نیاز در کشور کانادا را تشکیل می‌دهند.

فاکتورهایی همچون سن، تحصیلات، سابقه کار، زبان، وضعیت تاهل و وضعیت شغلی از عوامل تاثیرگذار برای ویزای کاری کانادا محسوب می‌شوند. در‌واقع این برنامه بر‌اساس سیستم امتیازبندی است و کسانی که امتیاز بیشتری کسب کنند، برای دریافت ویزای کانادا در اولویت قرار می‌گیرند.

ویزای کارآفرینی؛ فرصت کار در کانادا با راه‌اندازی استارتاپ

یکی دیگر از برنامه‌هایی که به متقاضیان فرصت کار در کانادا را می‌‌دهد برنامه ویزای کارآفرینی است. ویزای کارآفرینی در دسته ویزاهای اقامت دائم کانادا قرار می‌گیرد. این برنامه به صاحبان کسب‌وکار و کارآفرینان با‌تجربه فرصت اقامت دائم در کانادا را می‌دهد. برای اینکه واجد شرایط دریافت ویزا در این برنامه شوید، باید یک کسب‌وکار معتبر در کانادا داشته باشید. همچنین تجربه‌ کاری و سرمایه‌گذاری فرد باید توسط دولت کانادا به‌طورکامل احراز شود.

برای اینکه واجد شرایط دریافت ویزای کارآفرینی کانادا شوید، باید برنامه کسب‌وکارتان را با جزئیات کامل توضیح داده و نشان دهید که برنامه شما قابلیت رشد و توسعه در بازار کانادا را دارد. بعد از تایید برنامه کسب‌وکار، متقاضی می‌تواند برای اخذ ویزای کارآفرینی کانادا درخواست دهد. سوال بسیاری از متقاضیان ویزای کارآفرینی این است که ویزای همراه کانادا چقدر طول میکشد؟ در این برنامه معمولا ویزای همراه به‌صورت هم‌زمان داده می‌شود.

اکسپرس اینتری؛ فرصت عالی برای زندگی و کار در کانادا

یکی از مهم‌ترین برنامه‌های مهاجرت کاری به کانادا، اکسپرس اینتری است. در این برنامه داوطلبان بر‌اساس سیستم امتیازدهی انتخاب می‌شوند. در برنامه اکسپرس اینتری، افراد متقاضی باید امتیازات مختلفی کسب کنند. برای محاسبه امتیاز اکسپرس اینتری فاکتورهای مختلفی همچون تحصیلات، تجربیات شغلی، سن و زبان توجه می‌شود. عوامل دیگری همچون پیشینه خانوادگی در کانادا، سابقه کاری در کانادا و ارتباطات در این کشور نیز روی نتیجه این انتخاب تاثیر خواهند گذاشت. با مهاجرت کاری از طریق برنامه اکسپرس اینتری فرصت‌های عالی برای کار و زندگی بهتر خواهید داشت.

مهاجرت کاری به استرالیا؛ زندگی در کشوری با فرصت‌های شغلی متنوع

انگلیسی زبان بودن استرالیا، توسعه‌یافتگی، مهاجر‌پذیری استرالیا، فرصت‌های شغلی متنوع، درآمد بالا، زندگی بهتر و امنیت بالا این کشور را به یکی از بهترین گزینه‌ها برای مهاجرت کاری ایرانیان تبدیل کرده است. این کشور برنامه‌های متفاوتی برای جذب نیروی کار ماهر و نیمه‌ماهر دارد. وجود سیستم درخواست ویزای آنلاین یکی دیگر از دلایل تمایل ایرانیان برای مهاجرت کاری به استرالیا است. برای دریافت این ویزا به مدرک زبان نیاز دارید. همچنین باید در کار خود متخصص بوده و سابقه کار داشته باشید. به‌طورکلی باید در سیستم درجه‌بندی ویزای استرالیا نمره خوبی کسب کنید.

انواع ویزای کاری استرالیا برای مهاجرت ایرانیان؛ فرصت حضور برای گروه‌های مختلف

استرالیا برنامه‌های متنوعی را برای ورود نیروی متخصص به این کشور در نظر گرفته است. در ادامه برخی از محبوب‌ترین ویزاهای کاری استرالیا را معرفی خواهیم کرد.

  • ویزای کار مهارتی (Skilled Work Visa): جذب نیروی کار خارجی بر‌اساس امتیاز برای رشته‌های مورد‌نیاز کشور استرالیا
  • ویزای کاری کوتاه‌مدت (Temporary Work Visa): این ویزا برای کار در مدت زمان معین صادر می‌شود.
  • ویزای کاری پرستاری (Nursing Visa): این ویزا برای پرستاران و ماماها صادر می‌شود. برای دریافت این ویزا باید حداقل دو سال تجربه کاری داشته باشید. سن و تسلط به زبان انگلیسی نیز از فاکتورهای مهم برای دریافت این ویزا هستند.
  • ویزای کار برای دانشجویان فارغ‌التحصیل (Post-Study Work Visa): این ویزا برای فارغ‌التحصیلانی که در استرالیا تحصیل کرده‌اند صادر می‌شود. برای دریافت این ویزا باید دوره تحصیلی خود را با موفقیت به پایان رسانده باشید.

استرالیا با‌توجه‌به نیازی که به نیروی کار ماهر و متخصص دارد، برای جذب و حفظ نیروهای کاری، انواع ویزاهای کاری را ایجاد کرده است.

مهاجرت کاری به آلمان؛ فرصت کار در کشوری صنعتی و پیشرفته

نام آلمان نیز در لیست بهترین کشور برای مهاجرت کاری ایرانیان دیده می‌شود. آلمان مقررات آسانی برای اخذ اقامت از طریق برنامه ویزای جستجوی کار (Job Seeker) و ویزای کار آلمان (Job Offer) وضع کرده است. در برنامه ویزای جستجوی کار، آفیسر بعد از احراز صلاحیت متقاضی کار در این کشور، اقدام به صدور ویزای کاریابی 6 ماهه می‌کند. بعد از صدور این ویزا متقاضی به آلمان سفر می‌کند و در صورت پیدا کردن شغل، ویزای کار آلمان را دریافت خواهد کرد. در آلمان افراد با تحصیلات بالا و تخصص‌های مورد‌نیاز می‌توانند به‌راحتی کار پیدا کنند.

این کشور به‌دلیل بازار کار قوی، فرصت‌های شغلی متنوع و پرداخت بالای حقوق، یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت کاری محسوب می‌شود. افراد بعد از 4 سال کار در آلمان می‌توانند ویزای خود را تمدید کنند. در پایان سال پنجم اقامت دائم آلمان به شما تعلق می‌گیرد.

30

ویزا موندیال بهترین کشور برای مهاجرت کاری را به‌ شما معرفی خواهد کرد

در این مقاله بهترین کشور برای مهاجرت کاری ایرانیان را به شما معرفی کردیم. به‌طورکلی برای انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت کاری باید به‌عوامل مختلفی همچون فرصت‌های شغلی، سیستم آموزشی، شرایط زندگی، برنامه‌های ویزای کاری و زبان کشور مقصد توجه کرد. اگر برای بررسی این موارد به مشاوره نیاز دارید، کارشناسان ویزا موندیال همراه شما خواهند بود. ما در مجموعه ویزا موندیال مهارت‌ها و شرایط شما را به‌طور دقیق بررسی خواهیم کرد. برای دریافت اطلاعات بیشتر می‌توانید به سایت visamondial.com مراجعه کنید.