مذاکره کننده ارشد اتحادیه اروپا برای بریگزیت اظهار کرد، نسبت به جلوگیری از خروج بدون توافق انگلیس از اتحادیه اروپا خوش‌بین نیست زیرا این اتحادیه نمی‌تواند با خواسته‌ انگلیس مبنی بر حذف ایجاد مانع در مرز ایرلند شمالی و جمهوری ایرلند موافقت کند.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

مذاکره کننده اتحادیه اروپا برای بریگزیت در مطلبی که در روزنامه "ساندی تلگراف" منتشر شد، نوشته است، مساله ایجاد مانع در مرز ایرلند شمالی و جمهوری ایرلند باید در توافق بریگزیت باقی بماند تا از استقلال بازار اتحادیه اروپا حفاظت شود، در در عین حال از مرز باز بین دو بخش جزیره ایرلند اطمینان حاصل شود.

به گزارش خبرگزاری رویترز، بارنیه افزود: من به جلوگیری از سناریوی خروج بدون توافق انگلیس از اتحادیه اروپا خوش‌بین نیستم اما همه ما باید با عرم و اراده به کار خود برای دستیابی به توافق ادامه دهیم.

وی ادامه داد: ایجاد مانع کمترین شرطی است که اتحادیه اروپا می‌تواند برای یک کشور غیرعضو قائل شود.

بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس متعهد شده که با یا بدون توافق در تاریخ ۳۱ اکتبر از اتحادیه اروپا خارج شود. قانونگذاران اپوزیسیون اما به دنبال جلوگیری از خروج بدون توافق انگلیس از اتحادیه اروپا هستند.

در همین حال، مایکل گوو، معاون جانسون در همین روزنامه نوشته است که کنار گذاشتن گزینه خروج بدون توافق، "فرصت‌های ایجاد تغییر" در توافق بریگزیت را که می‌تواند منجر به تصویب این توافق در پارلمان شود، کاهش دهد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

برای درج آگهی و رپرتاژ با شماره 09036344509 تماس حاصل فرمایید .