رئیس‌جمهور آمریکا در واکنش به انجام تحقیقات به‌منظور استیضاحش توسط مجلس نمایندگان این کشور، رئیس و دبیر کمیته اطلاعاتی آن را تهدید به شکایت کرد.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

«دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا، در سخنرانی شنبه شب خود اعلام کرد، از «نانسی پلوسی» رئیس مجلس نمایندگان و «آدام شیف» دبیر کمیته اطلاعاتی آن شکایت می‌کند.

به نوشته پایگاه اینترنتی شبکه «سی‌ان‌ان»، ترامپ در این سخنرانی تهدید کرد: «قرار است آن را مورد بررسی قرار دهیم. قرار است به سراغشان برویم. این‌ها افراد خیلی خیلی بدی هستند».

ترامپ گفت، در خصوص طرح شکایت علیه شیف با وکلایش صحبت کرده است و به آن‌ها گفته است «هرطور که شده از او شکایت کنید. حتی اگر [در این پرونده] ببازیم، مردم آمریکا درک خواهند کرد. همین‌طور از نانسی پلوسی شکایت کنید».

رئیس‌جمهور آمریکا در ادامه گفت:‌ «یا شاید باید فقط آن‌ها را استیضاح کنیم زیرا آن‌ها دروغ می‌گویند و کاری که انجام می‌دهند، برای کشورمان بسیار بد است». او در حالی این ادعا را مطرح کرد که بر اساس بند ۱ فصل ۶ قانون اساسی آمریکا، اعضای مجلس نمایندگان قابل استیضاح نیستند.

ترامپ ادامه داد: «استیضاح! هرگز فکر نمی‌کردم این کلمه را درباره خودم ببینم یا بشنوم. استیضاح! قبلاً گفته بودم این کلمه کثیفی است. برای من این کلمه کثیفی است. کلمه ای بسیار کثیف. این به معنای جرایم و کارهای بسیار بسیار وحشتناک است. نمی‌توانم باورش کنم. این [کار نوعی] شکار جادوگر است».

ترامپ توسط دموکرات‌ها متهم شده که در مکالمه تلفنی سوم مرداد ماه خود با «ولودیمیر زلنسکی» رئیس‌جمهور اوکراین او را برای پیشبرد تحقیقات قضایی علیه هلدینگ «بریسما» که هانتر بایدن یکی از اعضای هیأت مدیره آن است، تحت فشار قرار داده و کمک‌های نظامی واشنگتن به اوکراین را به انجام این تحقیقات منوط کرده است.

این اتهامات موجب شد «نانسی پلوسی»، رئیس‌ مجلس نمایندگان آمریکا روز ۳ مهرماه رسماً آغاز تحقیقات برای استیضاح رئیس‌جمهور این کشور را به دلیل مسائل مطرح‌شده در ارتباط با گفت‌وگوی تلفنی ترامپ با رئیس‌جمهور اوکراین را اعلام کند.

آیا این خبر مفید بود؟

برای درج آگهی و رپرتاژ با شماره 09036344509 تماس حاصل فرمایید .