یک نماینده جمهوری‌خواه مجلس سنای آمریکا بامداد جمعه (به وقت تهران) خواستار برقراری منطقه پرواز ممنوع در ادلب سوریه شد.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

«لیندسی گراهام»، نماینده جمهوری‌خواه مجلس سنای سوریه خواستار ایجاد منطقه پرواز ممنوع در استان ادلب سوریه شد. 

لیندسی گراهام اوضاع میدانی در ادلب را «یکی از بدترین فجایع بشری طی چندین دهه» خواند و گفت که لازم است این وضعیت به پایان برسد. 

او، بدون اشاره به خرابی‌های به بار آمده توسط تروریست‌های تحت حمایت آمریکا در نقاط مختلف سوریه از جمله ادلب، تلاش کرد دولت «بشار اسد»، رئیس‌جمهور سوریه، ایران و روسیه را مقصر جلوه دهد. 

گراهام گفت: «دنیا دست روی دست گذشته و در حال تماشای تخریب ادلب توسط [بشار] اسد، ایران و روس‌ها است.»

این سناتور آمریکایی در ادامه از عملیات غیرقانونی ترکیه در ادلب حمایت کرد. وی گفت: «من مداخله ترکیه در ادلب را بسیار تحسین می‌کنم. اکنون وقت آن است که جامعه بین‌الملل برای نجات هزاران مرد، زن و کودک از مرگ وحشتناک دست به کار شود و منطقه پرواز ممنوع برقرار کند.»

عملیات ارتش سوریه علیه تروریست‌ها در استانهای ادلب و حلب از چهارم بهمن ماه گذشته مجددا آغاز شد و کماکان ادامه دارد. ارتش سوریه شامگاه چهارشنبه یازده منطقه را در این محور آزاد کرد.

«رجب طیب اردوغان»، رئیس‌جمهور ترکیه دیروز (چهارشنبه) گفته بود کشورش به دنبال راهی برای استفاده از حریم هوایی ادلب سوریه است. 

وی با انتقاد از ممانعت روسیه از حضور جنگنده‌های ترکیه در حریم هوایی سوریه، توضیح داد: «بزرگترین بحرانی که اکنون در ادلب ضمن آن مواجه هستیم، ناتوانی ما در استفاده از حریم هوایی [این منطقه] است که به زودی بر آن نیز غلبه خواهیم کرد».

اردوغان تا کنون در برابر درخواست‌ها برای خروج از سوریه مقاومت کرده است. او چند روز پیش گفته بود: «ما از ادلب عقب‌نشینی نمی‌کنیم تا زمانی که رژیم تهاجم به این استان را متوقف نکند. این تنها شرط برای توقف درگیری‌هاست». 

 

آیا این خبر مفید بود؟

برای درج آگهی و رپرتاژ با شماره 09036344509 تماس حاصل فرمایید .