نیروی هوایی نروژ از تمرین جنگنده‌های اف-35 خود با بمب افکن‌های بی-2 آمریکا در یک پایگاه هوایی در ایسلند خبر داد.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

نیروی هوایی آمریکا یک تمرین هوایی با نروژ که برای اولین بار بمب افکن‌های «بی-2» این کشور با جنگنده‌های «اف-35» نروژ در آن حضور داشتند، برگزار کرد.

به نوشته خبرگزاری «اسپوتنیک» دراین تمرین دو فروند بمب افکن بی-52 با پشتیبانی جنگنده‌های اف-15 انگلیس، تمرین مشترکی را با جنگنده‌های اف-35 نروژ در پایگاه هوایی «کفلاویک» در ایسلند برگزار کردند.

سخنگوی نیروی هوایی نروژ در اظهار نظری این تمرین را ویژه توصیف کرد. در جریان این تمرین جنگنده‌های اف-35 نروژ حدود 45 دقیقه کنار بمب افکن‌های آمریکا بودند.

نیروی هوایی آمریکا با ادعای تهدید از جانب روسیه حضور نظامی گسترده‌ای در اروپا دارد. چند جنگنده «اف-22 رپتور» آمریکا چندی قبل با پشتیبانی هواپیماهای هشدار سریع خود موفق شدند هواپیماهای تجسسی روسیه را که در حریم هوایی بین المللی نزدیک آلاسکا پرواز می‌کردند، شناسایی کنند.

روسیه نیز روز گذشته از شناسایی 22 هواپیمای تجسسی در هفته گذشته نزدیک حریم هوایی خود خبر داد.یک مقام نظامی روسیه در گفت‌و‌گو با روزنامه «کراسنایا  زوزدا» در روز جمعه گفت، نیروهای مسلح روسیه، 22 هواپیمای تجسسی خارجی و 2 پهپاد را نزدیک حریم هوایی این کشور شناسایی کردند. 

 

آیا این خبر مفید بود؟

برای درج آگهی و رپرتاژ با شماره 09036344509 تماس حاصل فرمایید .