وزیر بهداشت دولت نجات ملی یمن ضمن ابراز تعجب از اقدامات عربستان سعودی در یمن همزمان با شیوع کرونا در جهان اعلام کرد، صنعاء برای آماده بودن جهت مقابله با کرونا در میان کادر بهداشتی و پزشکی خود اعلام بسیج کرد.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

«طه المتوکل» وزیر بهداشت یمن امروز (شنبه) کنفرانسی مطبوعاتی درباره آخرین تحولات مربوط به مقابله با ویروس کرونا برگزار کرد.

بر اساس گزارش شبکه «المسیره»، وی ضمن اعلام اینکه تا کنون هیچ مورد ابتلا به کرونا در یمن ثبت نشده، از یمنی‌ها خواست مراجعات پزشکی غیرضروری خود به بیمارستان‌ها را کاهش دهند.

المتوکل ادامه داد: هجده بیمارستان در صنعاء و استان‌های دیگر برای آموزش کادر پزشکی با هدف مقابله با ویروس کرونا تخصیص داده شده است. بسیج بهداشتی برای کادر پزشکی اعلام می‌کنیم و می‌گوییم درها برای داوطلب شدن دانشجویان در دانشکده‌های پزشکی با هدف آمادگی برای مقابله با هر وضعیت فوق‌العاده‌ای باز است.

وی در ادامه گفت: کشورهای عضو ائتلاف، هزاران نفر را به سمت گذرگاه‌های یمن فرستاده‌اند و این علیرغم آن است که می‌دانسته‌اند این گذرگاه‌ها بسته بوده ؛ مسؤول کامل این وضعیت و هر گونه شیوع بیماری همه‌گیر مذکور (کرونا) بر عهده ائتلاف است.

المتوکل تأکید کرد: عربستان سعودی چهار هواپیما به عدن فرستاده و گذرگاه «الودیعه» را برای خروج هزار نفر باز کرده، اقدامی که باعث تعجب است. علاوه اینکه دو سفر نیز از هند و اردن انجام شده است و ما در اقدامی پیشگیرانه ورودی‌ها را بسته‌ایم.

وی سپس تصریح کرد: ۹۳ درصد از تجهیزات و دستگاه‌های پزشکی به دلیل محاصره و حمله از دور خارج شده‌اند و کشورهای عضو ائتلاف سعودی را مسؤولیت این وضعیت سخت بخش پزشکی می‌دانیم.

المتوکل از سازمان بهداشت جهانی درخواست کرد درباره «پیش‌بینی انفجار همه‌گیری کرونا در یمن» توضیح یا آن را تکذیب کند.

وی در پایان از سازمان بهداشت جهانی، صلیب سرخ، یونیسف و صندوق سازمان ملل درخواست کرده به مسؤولیت‌های خود و تجهیز بیمارستان‌ها برای مقابله با شیوع کرونا عمل کند.

آیا این خبر مفید بود؟

برای درج آگهی و رپرتاژ با شماره 09036344509 تماس حاصل فرمایید .