یک منبع امنیتی عراقی از اقدامات امنیتی جدید در اطراف پایگاه‌های نظامی آمریکا در این کشور برای کنترل اوضاع این مناطق پرده برداشت.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

به نقل از سایت شبکه سومریه نیوز، یک منبع امنیتی عراقی اعلام کرد، اقدامات امنیتی جدیدی در اطراف پایگاه‌های آمریکا اتخاذ شده است.

وی در این باره گفت: دستوراتی که نیروهای امنیتی از مقامات بلندپایه دریافت کرده‌اند شامل انجام اقدامات فوری برای به دست گرفتن امنیت مناطق محل وقوع پایگاه‌های آمریکا و جلوگیری از انجام هرگونه تحرکاتی در این مناطق است.

این منبع افزود: نیروهای امنیتی عراق اجرای این طرح را آغاز کرده و بار دیگر در مناطق مذکور مستقر شده‌اند.

طبق گفته این منبع، نیروهای امنیتی عراق موانع امنیتی را در چند منطقه قرار داده و تغییراتی را در موانع قدیمی ایجاد کرده‌اند. نیروهای امنیتی همچنین عناصر خود در مناطق مذکور را جایگزین کرده‌اند.

منبع مذکور در ادامه تصریح کرد: این طرح تا اطلاع ثانوی ادامه می‌یابد و قطعاً در توقف هدف قرار گرفتن این پایگاه‌ها نقش خواهد داشت و منجر به بازداشت مظنونان بر اساس نتایج تحقیقات کنونی می‌شود.

در همین راستا، یک نماینده در پارلمان عراق نیز عنوان کرد که نیروهای امنیتی این کشور چند یگان نظامی و امنیتی خود را در اطراف پایگاه‌های آمریکا و ائتلاف بین‌المللی جایگزین کرده‌اند.

وی تأکید کرد: تحقیقاتی که توسط بغداد در جریان است برای اعلام نیاز به وقت نیاز دارد و این تحقیقات علاوه بر حمله به پایگاه‌ها شامل حملات موشکی به سفارت آمریکا در بغداد طی هفته‌های گذشته نیز می‌شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟

برای درج آگهی و رپرتاژ با شماره 09036344509 تماس حاصل فرمایید .