«بورس» واژه‌ای که با بیان آن در ایران هر کسی را مضطرب و عصبانی می‌کند. حتی رسانه‌ای شدن وضعیت ورشکستگان این بازار وجدان افرادی که مسبب این وضعیت هستند را بیدار نکرد.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

کاظم موسوی گفت: در خصوص تذکر به آقای رئیسی خیر چنین اقدامی صورت نگرفته است زیرا بالاخره آقای رئیسی رئیس‌جمهور محترم کشور ما هستند اما در کابینه ایشان یکسری افراد وجود دارند که بورس زیرنظارت آن‌ها قرار دارد. وزارت اقتصاد و دارایی باید پاسخگوی وضع موجود باشد که بورس چرا به این مرحله رسیده است.

«بورس» واژه‌ای که با بیان آن در ایران هر کسی را مضطرب و عصبانی می‌کند. حتی رسانه‌ای شدن وضعیت ورشکستگان این بازار وجدان افرادی که مسبب این وضعیت هستند را بیدار نکرد. 3 ماه از روی کارآمدن دولت انقلابی که منتقد سرسخت اقدامات دولت حسن روحانی به ویژه در خصوص بورس بود، گذشته است اما وضعیت این بازار نه تنها رو به بهبود نرفته است بلکه هر روز شاهد نابود شدن هر چه بیشتر همان اندک سرمایه باقی‌مانده سهامداران آن هستیم.

در رابطه با همین مسئله کاظم موسوی، نایب رئیس اول کمیسیون اقتصادی مجلس اول در پاسخ به سوال خبرنگار دیده‌بان ایران مبنی بر این‌که مجلس چه اقداماتی درطی این 3 ماهی که دولت سیزدهم بر سرکار آمده است برای نظارت و رسیدگی به وضعیت بورس انجام داده است و این‌که تذکری به دولت ابراهیم رئیسی داده شده است یا خیر، اظهار کرد: در خصوص تذکر به آقای رئیسی خیر چنین اقدامی صورت نگرفته است زیرا بالاخره آقای رئیسی رئیس‌جمهور محترم کشور ما هستند اما در کابینه ایشان یکسری افراد وجود دارند که بورس زیرنظارت آن‌ها قرار دارد. وزارت اقتصاد و دارایی باید پاسخگوی وضع موجود باشد که بورس چرا به این مرحله رسیده است. به نظر بنده حق و حقوق مردم به شدت ضایع شده است و ما نمایندگان مجلس همیشه طرف مردم را گرفته و می‌گیریم. به بیان روشن‌تر عقیده ما این است که حق و حقوق مردم باید به خودشان برگردانده شود. ان‌شاءالله ما هم با استفاده از ابزار قانونی‌ای که در اختیار داریم به این قضیه رسیدگی می‌کنیم.

موسوی در پاسخ به این مسئله که افرادی قصد فروش سهام خود را دارند اما پاسخی که می‌شوند این است که «پولی وجود ندارد تا سهام شما را بخریم»، است به این نکته اکتفا کرد و گفت: وزارت اقتصاد و دارایی باید پاسخگو باشد!