معاون سیاسی وزیر و رئیس ستاد انتخابات کشور با اعلام برگزاری موفقیت‌آمیز اولین مانور آزمایشی سامانه پیش ثبت نام در سطح کشور از آمادگی کامل برای تدوین آیین نامه اجرایی قانون جدید انتخابات خبر داد.

آزمایش موفقیت آمیز سامانه پیش ثبت‌نام انتخابات
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

محمدرضا غلامرضا در تشریح مراحل بعدی پس از تصویب قانون جدید انتخابات و حذف انتخابات تناسبی گفت: این قانون، با هماهنگی شورای نگهبان و با توجه به اینکه قانون جدید از زمان ابلاغ، لازم‌الاجرا می‌شود، اولین و فوری‌ترین اقدام، نوشتن آیین‌نامه اجرایی قانون جدید انتخابات است که بدین منظور کمیته‌ای برای نگارش آن تشکیل می‌شود.

معاون سیاسی وزیر کشور تأکید کرد: با توجه به تغییرات قانون جدید انتخابات، برخی موعدهای زمانی هم تغییر خواهد کرد که جدول مواعید زمانی را با هماهنگی شورای نگهبان ابلاغ خواهیم کرد و در نخستین فرصت ممکن، طی اطلاعیه‌ای به مردم اعلام می‌شود؛ برنامه‌های آموزشی در این زمینه را نیز از طریق رسانه ملی و فضای مجازی در دستور کار داریم.

غلامرضا همچنین از تست موفقیت آمیز سامانه پیش ثبت نام نامزدهای انتخاباتی خبر داد و گفت: نسخه اولیه سامانه رونمایی شد و با تدابیر اندیشیده شده و تأکید وزیر کشور، نخستین تست آزمایشی به مدت ۲ ساعت با زمینه‌سازی‌ها و مقدمات لازم در ۳۱ استان اعم از ۴۸۵ فرمانداری (در مرکز و فرمانداری‌ها) با موفقیت بارگذاری شد.

رئیس ستاد انتخابات کشور افزود: کل فرایند پیش ثبت نام بر اساس پرسشنامه تعبیه شده درون سامانه و مورد تأیید شورای نگهبان، با موفقیت برگزار شد و به فرمانداری‌ها اعلام کردیم در صورت بروز هرگونه مشکل، اعلام کنند.

وی ادامه داد: مهلت زمانی پیش ثبت نام، ۷ روز از تاریخ ۱۶ مردادماه ۱۴۰۲ است. تدابیری اندیشیده شده است که در اولین فرصت پس از ابلاغ قانون، داوطلبان، آموزش لازم را ببینند و از طریق نسخه موبایلی (اپلیکیشن پیش ثبت نام) خودشان ثبت نام کنند.

معاون سیاسی وزیر کشور تأکید کرد: سیم کارت اقدام برای پیش ثبت نام باید به نام خود داوطلب باشد و در هر نقطه‌ای از ایران این فرایند قابل انجام است.