یک باخت کامل برای تیم رژیم‌صهیونیستی رقم خورده‌است؛ مسئولان این رژیم هم در سازمان ملل با اخراج نماینده‌شان نقره‌داغ شدند، هم با تکذیب سخنرانی نتانیاهو در سازمان ملل که ایران را به حمله اتمی تهدید کرده‌بود سنگ روی یخ شدند و هم در بازگشت او به تل‌آویو موج جدید اعتراضات علیه او و کابینه‌اش شکل گرفت.

عقب‌نشینی از تهدید ایران
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

در پرده اول همزمان با سخنرانی رئیس‌جمهور در مجمع عمومی سازمان ملل، یک عضو هیأت رژیم‌صهیونیستی با بالا گرفتن عکس مهسا امینی، به دنبال اخلال در جلسه بود که از صحن سازمان ملل اخراج و توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد. پرده دوم عقب‌نشینی سراسیمه و پراسترس دفتر نتانیاهو از بلوف نخست‌وزیرشان در سازمان ملل بود؛ دفتر نخست‌وزیر رژیم‌صهیونیستی مدت کوتاهی پس از سخنرانی او در سازمان ملل در بیانیه‌ای اعلام‌کرد که نتانیاهو دچار اشتباه لفظی شده و به جای «تهدید معتبر نظامی» برای ایران که در متن سخنرانی او آمده، به اشتباه از عبارت «تهدید معتبر هسته‌ای» استفاده کرده‌است.  نتانیاهو در ادامه لفاظی‌ها و تکرار اتهامات بی‌پایه خود علیه جمهوری اسلامی ایران، در سخنرانی‌اش در مجمع عمومی سازمان ملل متحد، خواستار بازگرداندن تحریم‌های بین‌المللی و وجود یک «تهدید معتبر هسته‌ای» علیه ایران شده‌بود. بعد از این بلوف، دفتر نخست‌وزیر رژیم‌صهیونیستی در ادامه گفته است که این عبارت، به اشتباه تهدید معتبر هسته‌ای خوانده شد و نتانیاهو به متن اصلی سخنرانی خود پایبند است. درحالی نتانیاهو دوباره اتهام تکراری و بی‌پایه خود را مبنی بر این‌که ایران به دنبال تسلیحات هسته‌ای است، در سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل متحد تکرار کرد که پیشتر نهاد اطلاعاتی آمریکا اذعان کرده بود، ایران به دنبال تسلیحات هسته‌ای نیست. 

امیرعبداللهیان هم در واکنش به تهدیدهای نتانیاهو تاکید کرد اظهارات او برای کسی ارزشی ندارد؛ وزیر خارجه کشورمان همچنین گفته است: امروز صهیونیست‌ها در ضعیف‌ترین وضعیت خود قرار دارند و رژیم جعلی صهیونیستی در جایگاهی نیست که کسی بر این حرف‌ها و تهدیدات‌شان ارزش قائل شود. این دیپلمات عالی‌رتبه کشورمان این نکته را هم گفته‌بود: برای من جالب بود که برخی مقامات از کشورهای مختلف که در مجمع عمومی سازمان ملل متحد شرکت کرده بودند، از این رفتار نتانیاهو به عنوان یک جُک یاد می‌کردند و یکی از آقایان می‌گفت که نتانیاهو نقاشی‌های دوران کودکی‌اش را اینجا می‌آورد و آنها را در برابر صندلی‌های خالی مجمع عمومی سازمان ملل متحد نمایش می‌دهد و با آب و تاب مسائل را بیان می‌کند درحالی که توان نتانیاهو و رژیم جعلی صهیونیستی بیش از این نیست و اگر آنها قادر بودند کاری انجام دهند، از این ادبیات و روش استفاده نمی‌کردند. وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران در ادامه گفت: صهیونیست‌ها امروز گرفتار بحران‌های چند لایه در داخل سرزمین‌های اشغالی و در عین حال دارنده صدها کلاهک هسته‌ای هستند اما با گستاخی تمام به برنامه‌های تهدیدآمیز خود در این حوزه ادامه می‌دهند، درحالی که این رژیم در جایگاهی نیست که کسی برای این حرف‌ها و تهدیداتش ارزشی قائل شود. 

منبع: روزنامه جام جم