نماینده مردم فسا گفت: همه مشاهده کردیم که اروپایی‌ها به اجرا درآوردن همین "اینستکس" را هم مثل "SPV" معطل کردند و در نهایت آن را هم به مرحله اجرا درنیاوردند که فکر هم نمی‌کنم اتفاق قابل توجهی در این رابطه رخ بدهد.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

محمد جواد جمالی نوبندگانی در گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، به سرنوشت اینستکس و عدم پایبندی اروپایی‌ها در قبال تعهدات گوناگون نسبت به جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد و گفت: آمریکا و کشورهای عضو برجام برای عدم پاسخگویی نسبت به تعهدات خود در قبال برجام فرار روبه جلو می‌کنند.

وی در ادامه افزود: در حال حاضر مشخص شده که اروپایی‌ها با آمریکا در تعهد نامه برجام تقسیم کار کرده بودند و این هم به شکلی بوده است، تا آمریکایی‌ها به شدت با ما برخورد کنند و اروپایی‌ها هم با عمل نکردن به تعهدات خود ایران را بلاتکلیف نگه دارند و الان همگان متوجه این سیاست شده‌اند.

"اینستکس"  در قالب برجام نیست

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس به سرنوشت اینستکس و عدم عملیاتی شدن آن از سوی اروپایی‌ها اشاره و اظهار کرد: "اینستکس"  در قالب برجام نیست، بلکه ما آن را به عنوان شروع کار اقتصادی و یک فتح باب مطلعی برای اروپایی‌ها محسوب می‌کردیم.

این نماینده مردم در مجلس دهم در ادامه این مطلب افرود: همه مشاهده کردیم که اروپایی‌ها به اجرا درآوردن همین "اینستکس" را هم مثل "spv"معطل کردند و در نهایت آن را هم به مرحله اجرا درنیاوردند که فکر هم نمی‌کنم  اتفاق قابل توجهی در این رابطه رخ بدهد.

نماینده مردم فسا به پافشاری و تکیه بر توانایی‌های موجود در کشور اشاره و تصریح کرد: ما باید همچنان روی توانایی‌های داخل کشور پافشاری کنیم؛ چرا که اروپایی‌ها وقتی می‌بینند ما مصمم بر توانایی‌های داخلی خود هستیم وارد میدان می‌شوند.

 وی در ادامه افزود: همانطور که وقتی ما غنی سازی 20 درصد را شروع کردیم؛ این‌ها در وهله نخست باور نمی‌کردند و این حرکت را بلوف سیاسی جلوه می‌دادند، اما پس از اجرای این کار پای میز مذاکره آمدند؛ بنابراین اروپایی‌ها با مشاهده قدرت کشورمان عقب نشینی می‌کنند.

آیا این خبر مفید بود؟

برای درج آگهی و رپرتاژ با شماره 09036344509 تماس حاصل فرمایید .