کاخ سفید از تماس تلفنی رئیس‌جمهوری آمریکا با نخست‌وزیر انگلیس با محور بررسی اوضاع در عراق و ایران خبر داد.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

 به نقل از رویترز، کاخ سفید، امروز- دوشنبه- اعلام کرد، «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا طی تماس تلفنی با «بوریس جانسون»، با وی درباره اوضاع در عراق و ایران گفت‌وگو کرد.

کاخ سفید بدون اشاره به جزئیات گفت‌وگوی تلفنی ترامپ و جانسون، خاطرنشان کرد که این دو رهبر «بر اتحاد مستحکم میان دو کشور تأکید کردند».

اقدام جنایتکارانه ارتش آمریکا در ترور سردار شهید «حاج قاسم سلیمانی» فرمانده نیروی قدس سپاه و «ابومهدی المهندس» نایب رئیس هیئت الحشد الشعبی عراق و همرزمان‌شان در مسیر فرودگاه بغداد، واکنش‌ها و پاسخ‌های دولت‌های بغداد و تهران را به همراه داشته است و مقام‌های‌شان بر اتخاذ تصمیمات حساس و انتقامی سخت تأکید کرده‌اند.

به دنبال این اقدام تروریستی آمریکا، نمایندگان پارلمان عراق روز یکشنبه در اقدامی طرح پایان حضور نظامیان خارجی در خاک کشورشان را مورد تصویب قرار دادند.

رئیس‌جمهوری آمریکا اما در واکنش به مصوبه پارلمان عراق درباره اخراج نظامیان آمریکایی از این کشور، بغداد را به اعمال تحریم‌های بی‌سابقه تهدید کرد.

ترامپ به خبرنگاران گفت: ما یک پایگاه هوایی فوق‌العاده پرهزینه و گران در آنجا داریم. میلیاردها دلار برای احداث آن از مدت‌ها پیش قبل از آمدن من لازم بود. آنجا را هرگز ترک نمی‌کنیم مگر آنکه هزینه آن پایگاه را بپردازند.

در همین راستا، «هایکو ماس» وزیر خارجه آلمان اعلام کرد: تهدیدهای آمریکا به وضع تحریم‌ها علیه عراق بی‌فایده است.

ماس  همچنین در گفت‌وگو با رویترز افزود: با انگلیس و فرانسه، امروز درباره توافق هسته‌ای ایران گفت‌وگو خواهیم کرد.

وزیر خارجه آلمان همچنین خاطرنشان کرد که برلین، لندن و پاریس طی هفته جاری به ایران درباره توافق هسته‌ای پاسخ خواهند داد.

طبق این گزارش، گروه موسوم به  «E3» شامل آلمان، فرانسه و انگلیس در بیانیه مشترک خود در واکنش به تصمیم جدید برجامی ایران مدعی شدند که ایران باید از «اقدامات خشونت ‌آمیز پرهیز کند» و «رعایت مفاد گنجانده شده در توافق هسته‌ای سال 2015  با قدرت‌های جهانی را از سر بگیرد.»

آیا این خبر مفید بود؟

برای درج آگهی و رپرتاژ با شماره 09036344509 تماس حاصل فرمایید .