یک دیپلمات انگلیسی ضمن ارسال پیامی تبریک به مناسبت عید نوروز، مدعی همراهی کشورش با ملت ایران به منظور رفع مشکلات در این «زمان دشوار» شد.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

یک دیپلمات انگلیسی صبح چهارشنبه در پستی توییتری به مناسبت فرا رسیدن نوروز ۱۳۹۹ پیام تبریکی برای ایران ارسال کرد.

«نیکلاس هاپتون» سفیر انگلیس در لیبی که پیشتر سفیر این کشور در تهران بود، در توییتی بدین منظور نوشت: «نوروز به همه دوستان ایرانی ما مبارک باد. ما در این زمان دشوار به فکر شما هستیم.»

این در حالی است که روزنامه انگلیس «گاردین» نیز پیشتر ادعا کرده که  دولت انگلیس آمریکا را برای کاهش تحریم‌ها علیه ایران تحت فشار قرار داده است.

این روزنامه مدعی شده بود، دولت «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا  اعلام کرده  تجهیزات پزشکی از طریق کانال بشردوستانه سوئیس در دسترس ایران قرار دارد اما مقام‌های دولت انگلیس از اینکه شرط و شروط لازم برای مبادله از طریق این کانال آن را عملاً بی‌اثر کرده ابراز نگرانی می‌کنند.

پیام تبریک سفیر سابق لندن در تهران و همچنین گزارش گاردین در حالی منتشر شده که دولت انگلیس به رغم دادن وعده‌های بسیار در زمینه برجام و لزوم حفاظت از مزایای اقتصادی ایران در این توافق، کاملا همراساتا با مواضع ضد ایرانی آمریکا عمل کرده است.

«محمدجواد ظریف» وزیر امور خارجه ایران نیز سه شنبه شب در پیامی ضمن شادباش فرا رسیدن نوروز 99، از دولت آمریکا بابت عدم رفع تحریم‌های یکجانبه انتقاد کرد.

وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران روز پنجشنبه ۲۲ اسفند ماه نیز در نامه‌ای به «آنتونیو گوترش» دبیرکل سازمان ملل، بر ضرورت رفع تحریم‌های یکجانبه آمریکا علیه ایران برای مقابله با کرونا تأکید کرده بود.

 

آیا این خبر مفید بود؟

برای درج آگهی و رپرتاژ با شماره 09036344509 تماس حاصل فرمایید .