نقشه دشمن این بود که به نام اسلام در این کشور بدترین جنایت ها را انجام دهند، اما به لطف الهی و با فتوای مرجعیت دینی، توطئه آنان نقش بر آب شد.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

رئیس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در ادامه با اشاره به فتوای مرجعیت عراق در اتحاد مردم این کشور برای مقابله با داعش گفت: نقشه دشمن این بود که به نام اسلام در این کشور بدترین جنایت ها را انجام دهند، اما به لطف الهی و با فتوای مرجعیت دینی، توطئه آنان نقش بر آب شد.

به گزارش فارس به نقل از روابط عمومی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، حجت الاسلام والمسلمین نجفی، مسوول دفتر نمایندگی بعثه مقام معظم رهبری در عراق به اتفاق حجت الاسلام حسین بهجتی و تنی چند از اعضای دفتر بعثه مقام معظم رهبری در عراق با آیت الله یزدی، رئیس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم دیدار و گفتگو کردند.

در ابتدای این دیدار که در شهر کربلا و در حاشیه سفر زیارتی آیت الله یزدی به کشور عراق صورت گرفت، حجت الاسلام والمسلمین نجفی با ارائه گزارشی از فعالیت های بعثه مقام معظم رهبری در عراق، مساعدت و همکاری تولیت های عتبات عالیات را ستود و از آنان تشکر کرد.

آیت الله یزدی نیز از خدمات فرهنگی بعثه مقام معظم رهبری در کشور عراق تقدیر و تشکر کرد و با اشاره به حضور شیعیان کشورهای مختلف برای زیارت اماکن مقدسه عراق، گفت: مجموعه فعالیت های فرهنگی و خدماتی که به زائران ارائه می شود، در اتحاد دو ملت تاثیر دارد.

رئیس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در ادامه با اشاره به فتوای مرجعیت عراق در اتحاد مردم این کشور برای مقابله با داعش  گفت: نقشه دشمن این بود که به نام اسلام در این کشور بدترین جنایت ها را انجام دهند، اما به لطف الهی و با فتوای مرجعیت دینی، توطئه آنان نقش بر آب شد.

در پایان این دیدار آیت الله یزدی با اشاره به گزارش ارائه شده؛ خدمات انجام گرفته را بسیار ارزشمند خواند و اظهار کرد: ان شاء الله شما در پیشگاه الهی ماجور خواهید بود و من برای توفیقات هر چه بیشتر شما دعا می کنم.

حضور در مراسم عبادی سیاسی نماز جمعه کربلا، دیدار و گفتگو با عبدالمهدی کربلایی، امام جمعه کربلا و تولیت آستان مقدس امام حسین (ع) از دیگر برنامه های آیت الله یزدی در حاشیه زیارت اماکن مقدسه عراق بوده است.