​تهران- ایرنا- رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش گفت: آمریکایی‌ها به منطقه غرب آسیا آمده بودند تا کدخدایی خود را به رخ برخی از کشورهای منطقه بکشند، اما ما توانستیم به لطف خداوند آنان را از تخت کدخدایی خود خوانده پایین بکشیم.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

به گزارش روابط عمومی ارتش، حجت‌الاسلام و المسلمین عباس محمدحسنی رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش در جمع کارکنان یکان‌های موشکی، تکاوران، جنگال و هوادریایی نیروی دریایی ارتش گفت: دشمن امروز از دست نیروهای مسلح ما زخمی است چون آنها در ۸ سال دفاع مقدس آمده بودند تا بساط ما را جمع کنند اما بساط خودشان جمع شد.

وی با بیان اینکه آمریکا می‌خواست با تقویت داعش عراق و سوریه را به ناامنی بکشاند و دولت شام و عراق را در عراق مستقر کند و دو اسرائیل دیگر بسازد، افزود: امروز دیگر مزدوران آمریکایی در عراق و سوریه حضور موثر ندارند. اینکه هر از گاهی حرکت های مذبوحانه از آنان رخ می‌دهد به دلیل این است که نفس های آخر خود را دم و بازدم می‌کنند.

نماینده ولی فقیه در ارتش خاطرنشان کرد: آمریکایی‌ها به منطقه غرب آسیا آمده بودند تا کدخدایی خود را به رخ برخی از کشورهای منطقه بکشد اما ما توانستیم به لطف خداوند منان آنها را از تخت کدخدایی خود خوانده پایین بکشیم و اکنون اعراب هم در توان کدخدایی آمریکا تردید پیدا کرده اند.

حجت‌الاسلام محمدحسنی ادامه داد: برخی از کشورهای منطقه فکر می‌کردند، آمریکا قدرتمند است اما همه شاهد بودند که آنها در فجیره و یمن دچار چالش شدید شدند به گونه‌ای که امروز اماراتی‌ها گفته‌اند که نیروهای خود را از یمن بیرون خواهند کشید.

 وی با اشاره به ساقط شدن پهپاد میلیون دلاری آمریکا توسط موشک‌های بومی ایران، این اقدام را سبب در هم کوبیده شدن ابهت آمریکا در منطقه دانست و تصریح کرد: آمریکا روزی خود را صاحب این کشور می‌دانست اما امروز در آرزوی دیدن یک لبخند مردم ایران به خود است.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش افزود: آمریکا سال‌های قبل از ایران بیرون انداخته شد و امروز نیز در حال جارو شدن از منطقه غرب آسیا است و موقعیت خود را در دیگر نقاط جهان از دست می دهد و این به دلیل تلاش و اقتدار انقلاب اسلامی و نیروهای مسلح پای کار است.

حجت‌الاسلام محمدحسنی تاکید کرد: دشمنی که تا این حد ضربه دیده قطعا بی کار نمی‌نشیند و حتما دنبال انتقام خواهد بود به همین دلیل نخست به دنبال کسب اطلاعات خواهد بود تا بتواند در کشور مورد هدف نفوذ کرده و ضربه بزند.

وی با تاکید بر اینکه لازمه و پایه نبرد موفقیت آمیز کسب اطلاعات درست از رقیب است، تصریح کرد: آمریکا امروز همه نیروهای سنتی و صنعتی خود را برای کسب اطلاعات از ایران بسیج کرده تا انتقام شکست های سنگین خود را از ایران بگیرد پس باید همگی با رعایت نکات حفاظتی آن ها را ناکام نماییم.

نماینده ولی فقیه در ارتش با اشاره به سالروز شهادت سرلشکر خلبان بابایی گفت: شهید بابایی یکی از محبوب القلوب ترین مجاهدان در راه خداست یعنی هرکسی که او را می شناسد دوستش دارد؛ بعید است کسی شهید بابایی را شناخته باشد اما او را احترام نکند و به به او عشق نورزد.

حجت‌الاسلام محمدحسنی  با بیان اینکه شهید بابایی یکی از محبوب القلوب‌ترین خلبان ‌های کشور است، اذعان کرد: یکی از دلایل محبوبیت شهید بابایی این بود که ایشان علم و ایمان را همزمان در اختیار داشت بنابراین طبق فرموده قرآن کریم هرکسی که علم و ایمان را با هم داشته باشد خداوند او را بالا برده و تعالی جهشی می‌ بخشد.

وی افزود: من شهید بابایی را از نزدیک دیده بودم، هیچ‌گاه غرور و خودشیفتگی در رفتار و چهره وی نبود؛ انسان وقتی تقوای الهی را رعایت کند هرگز در بن بست نخواهد ماند و شهید بابایی اینگونه بود و خداوند را با همه وجود باور داشت.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش با تاکید بر اینکه اخلاق والای اسلامی و انسانی در شهید بابایی موج می‌زد خاطرنشان کرد: هیچ کس از شهید بابایی سراغ ندارد که اخلاق اسلامی را رعایت نکرده باشد و یا سبک شمرده باشد.

حجت‌الاسلام محمدحسنی «شجاعت و نترسی»، و «ایثار مالی» را از دیگر ویژگی‌های شهید خلبان بابایی برشمرد و اظهار کرد: اگر شهید بابایی امروز بزرگ است به دلیل این است که کارهای بزرگ انجام داده است. شهید بابایی مخلص به تمام معنا بود. شما امروز ادامه دهندگان راه نورانی این گونه انسان های بزرگ هستید.

وی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر اینکه نیروهای مسلح ایران تنها نیروهای مسلحی هستند که در خدمت ولایت قرار دارند، گفت: خدمت به طاغوت معصیت و کیفر الهی و خدمت به ولایت عبادت و پاداش الهی را  در پی دارد. در این دنیای به این بزرگی فقط یک نظام ولایی وجود دارد و آن جمهوری اسلام ایران است و مابقی نظام ها غیر ولایی است. این برای نیروهای مسلح ما باعث افتخار است که در خدمت قرآن و ولایت قرار دارند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

برای درج آگهی و رپرتاژ با شماره 09036344509 تماس حاصل فرمایید .