مایک پمپئو با انتشار یک شمارش معکوس در حساب توییتر خود به متحدان آمریکا نسبت به پایان محدودیت سردار سلیمانی هشدار داده بود و از آنها خواسته بود پیش از پایان این محدودیت با ایالات متحده همراهی کنند.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

نماینده ویژه آمریکا در امور ایران، هشدار وزیر خارجه این کشور درباره فرمانده سپاه قدس ایران را تکرار کرد.

برایان هوک روز سه‌شنبه در کنفرانسی خبری درباره سردار قاسم سلیمانی عنوان کرد: «اکتبر سال آینده وقتی تحریم‌های سازمان ملل علیه ایران به‌سر بیاید، ممنوعیت سفر افرادی مانند قاسم سلیمانی نیز به پایان خواهد رسید».

پیش‌تر، مایک پمپئو با انتشار یک شمارش معکوس در حساب توییتر خود به متحدان آمریکا نسبت به پایان محدودیت سردار سلیمانی هشدار داده بود و از آنها خواسته بود پیش از پایان این محدودیت با ایالات متحده همراهی کنند.

به گزارش ایسنا، این مقام آمریکایی درباره تحریم‌های ایالات متحده آمریکا علیه محمدجواد ظریف نیز ادعا کرد: «اینکه تحریم ظریف مانع دیپلماسی است، اشتباه است. جمهوری اسلامی همواره از افرادی به‌جز وزیر خارجه برای مذاکره استفاده کرده است».

وی افزود: «رئیس‌جمهور ترامپ و وزیر خارجه آمریکا بارها ایران را به دیپلماسی دعوت کرده‌اند، اما جمهوری اسلامی رد کرده است. نظام ایران به‌هیچ‌وجه قابل اعتماد نیست، بنابراین باید تغییر رفتار عملی در آنها روی دهد».

برایان هوک در صحبت‌های خود درباره روابط ایران و اروپا مدعی شد: «ایران سابقه بدی در آلت دست قراردادن اروپا و سایر کشورها برای پیشبرد مقاصد خود دارد».

وی افزود: «با اروپا در قبال ایران اختلافات تاکتیکی داریم، اما نقاط اشتراک ما بیشتر از اختلافات است».او در این نشست خبری همچنین گفت: «سیاست خارجی ایران، اعراب و اسرائیل را به هم نزدیک کرده؛ چنین موضوعی پیش از این کم‌سابقه بوده است».

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

برای درج آگهی و رپرتاژ با شماره 09036344509 تماس حاصل فرمایید .