سخنگوی حزب کارگزاران اختلاف میان عارف و کرباسچی را مانند اختلاف آیت‌الله یزدی و آملی لاریجانی، بحث طلبگی دانست.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

حسین مرعشی در گفتگو با خبرآنلاین درباره اختلافات میان اصلاح‌طلبان گفت: اصلاح‌طلبان هیچ اختلافی باهم ندارند. الان آقای یزدی و آقای آملی لاریجانی علیه همدیگر حرف زدند، یعنی باهم اختلاف دارند؟

وی با کنایه به کدخدایی که گفته بود «دعوای میان آیت‌الله یزدی و آملی لاریجانی دعوای طلبگی و طبیعی است» گفت: جبهه اصلاحات آنقدر منسجم است که هیچ‌کس نمی‌تواند این جبهه را درون بپاشد، الا خداوند متعال؛ اگر خدا اراده کند مسئله فرق دارد. اختلاف‌نظرهای طلبگی در میان اصلاح‌طلبان وجود دارد، همان‌طور که بین آقای یزدی و آقای آملی لاریجانی بحث طلبگی هست، بین آقای عارف و آقای کرباسچی هم بحث طلبگی است.

مرعشی اضافه کرد: حالا گاهی هم برای اینکه فضای خیلی آرام نباشد - ما که نمی‌توانیم به شورای نگهبان انتقاد کنیم- برای همین به خودمان انتقاد می‌کنیم.

سخنگوی حزب کارگزان سازندگی درباره انتقادهایی که به عارف و شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان می‌شود هم پاسخ جالبی داد. او گفت: عارف رئیس شورای سیاستگذاری اصلاح‌طلبان هستند و به صورت کاملا دموکراتیک انتخاب شده‌اند. در شورای عالی سیاستگذاری همه هماهنگی‌های انتخاباتی انجام می‌شود و ان‌شاءالله شخصیت‌های تراز اول را با رعایت خطوط قرمز نظام و رهبری معرفی خواهیم کرد و انتخابات را هم خواهیم برد.

بخشی از این گفتگو را در ادامه بخوانید.

 

آقای مرعشی! می‌خواستم درباره اختلافاتی که این روزها میان اصلاح‌طلبان وجود دارد بپرسم...

اصلاح‌طلبان هیچ اختلافی باهم ندارند.

اینکه آقای یزدی و آملی لاریجانی علیه هم حرف می زنند یعنی اختلاف؟

خب الان حرف‌های مختلفی از جانب چهره‌ای اصلاح‌طلب مطرح می‌شود که...

حرف ربطی به عمل ندارد. الان آقای یزدی و آقای آملی لاریجانی علیه همدیگر حرف زدند، یعنی باهم اختلاف دارند؟

هیچ کسی نمی تواند جبهه اصلاحات را از هم بپاشد الا خدا

اینکه آقای عارف می‌گوید بعضی‌ها در جبهه اصلاحات مامور دارند که این جریان را از درون بپاشند یا اینکه آقای خرازی درباره پدرخوانده‌ها در این جریان حرف می‌زنند، نشان ‌دهنده اختلاف نیست؟

جبهه اصلاحات انقدر منسجم هست که هیچ‌کس نمی‌تواند این جبهه را درون بپاشد، الا خداوند متعال؛ اگر خدا اراده کند مسئله فرق دارد. در جبهه اصلاحات همه ارکان مشخص است و اختلاف‌نظرهای طلبگی هم در آن وجود دارد. همان‌طور که بین آقای یزدی و آقای آملی لاریجانی بحث طلبگی هست، بین آقای عارف و آقای کرباسچی هم بحث طلبگی است.

البته بعضی اصولگرایان این را قبول نداشتند که بحث آقایان یزدی و آملی لاریجانی طلبگی است. به خصوص اصلاح‌طلبان می‌گفتند که این بحث طلبگی نیست.

نه ما اصلاح‌طلب‌ها قبول داریم که بحث آقای یزدی و آقای آملی لاریجانی طلبگی است.

آیا این خبر مفید بود؟

برای درج آگهی و رپرتاژ با شماره 09036344509 تماس حاصل فرمایید .