وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش با بیان اینکه از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی در همه دولت ها حضور داشته است، گفت: عضو هیچ حزب و گروه سیاسی نیستم.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، محسن حاجی میرزایی در حاشیه علنی نشست علنی نوبت عصر امروز ( دوشنبه 11 شهریور) مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران درباره برگزاری جلسه رأی اعتماد و جلساتی که در این مدت با نمایندگان برگزار کرده است، گفت: وزارت آموزش و پروش یکی از مهم ترین وزارت خانه‌ها است که دایره عمل آن در کل کشور گسترده است. حدود یک میلیون نفر معلم و کارمند و 14 میلیون دانش آموز در ارتباط با این وزارت خانه هستند.

وی با بیان اینکه به هر حال دغدغه های درباره این وزارت خانه وجود دارد، ادامه داد: اولین اقدام بنده مسائل ضروری و دارای فوریت وزارت آموزش و پروش است که بخشی مطالباتی دارند، در شرایطی قرار است که سکاندار وزارت آموزش و پروش شوم که این وزارت خانه حدود 16 هزار میلیارد تومان کسری بودجه دارد که باید تلاش شود، این کسری بودجه جبران شود.

وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش تصریح کرد: خوشبختانه بخشی از پاداش بازنشستگان از ابتدای شهریور ماه در حال پرداخت است و همچنان ادامه خواهد داشت و برخی دیگر از مطالبات در ارتباط با حق التدریسی ‌ها و کارمندان آموزش و پروش است که پرداخت آن در دستور کارمان قرار دارد .

کمبود 100 هزار معلم در آستانه سال تحصیلی جدید

وی با یادآوری اینکه حدود 2 هفته دیگر ماه مهر آغاز خواهد شد، اضافه کرد: حدود 100 هزار نفر نیروی معلم کمبود وجود دارد و خوشبختانه در تماسی که با مسئولان آموزش و پروش تمام استان ها گرفته شده تمهیدات لازم به عمل آمده و نیروی مورد نیاز همه استان ها پیش بینی شده است .

حاجی میرزایی تاکید کرد: مسئله نیرو و بودجه آموزش و پروش یکی از مسائل مضمن و پیچیده این وزارت خانه است که مستمراً ادامه پیدا کرده است که باید در بودجه سال 99 تلاش کنیم تا بودجه آموزش و پروش با کاستی های کمتری مواجه شود اگرچه بودجه سنواتی این وزارت خانه هر ساله صد در صد اختصاص داده می شود اما همچنان با کسری بودجه مواجه است .

وی خاطر نشان کرد: باید تلاش شود این کسری بودجه به نحوی جبران شود، بنابراین می شود در همین راستا طراحی هایی داشت که مشکلات از ریشه حل شود .

وزیر پیشنهادی آموزش و پروش درباره ناشناخته بودن سوابقش در این وزارتخانه، بیان کرد: بنده 20 سال در وزارت آموزش و پروش فعالیت کرده ام و با همه فرآیندهای آموزشی این وزارت خانه آشنا هستم و باید بگویم سوابق بعدی من مکمل سوابق پیشین من است که در جهت هرچه بهتر شدن این وزارت خانه کمک می کند .

وی ادامه داد: یکی از مهم ترین اهدافی که افرادی که می خواهند سکان دار وزارت آموزش و پروش شوند اجرای سند تحول بنیادین است. این سند با همه ویژگی هایی که دارد برای آن که به مرحله اجرا برسد باید تمهیدات و برنامه داشته باشیم که در همین راستا باید همه بخش ها کمک کنند .

با همه دولت‌های پس از انقلاب همکاری داشته‌ام

حاجی میرزایی در پاسخ به سوالی مبنی بر این که یکی از ایرداتی که نمایندگان به شما وارد می کنند سبقه سیاسی تان است که اعلام شده شما عضو حزب کارگزاران هستید، گفت: بنده عضو هیچ حزب و گروه سیاسی نیستم و رفتار بنده در طول سال های گذشته نشان گر خط فکری بنده بوده است که می توان آن را دریافت . من از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی در همه دولت ها حضور داشتم.

آیا این خبر مفید بود؟

برای درج آگهی و رپرتاژ با شماره 09036344509 تماس حاصل فرمایید .