نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این‌که راه مذاکره بسته نیست، گفت: ما در شرایطی گام سوم را برداشتیم که اگر اروپایی‌ها اقدام عملی برای انجام تعهداتشان داشته باشند، ما هم آمادگی بازگشت به کاهش تعهدات را داریم.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

محمدجواد جمالی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: ما برای کاهش تعهدات برجامی عدله محکمی داریم به اندازه کافی صبر و خویشتنداری کردیم، اما تحرکی از سوی اروپا ندیدیم. اروپایی‌ها وضعیت ما را درک می‌کنند، اما آنقدر ضعیف هستند که توانایی ایفای نقش ندارند.

وی ادامه داد: اروپایی‌ها فکر می‌کردند که ما بلف سیاسی می‌زنیم اما با برداشتن سه گام عزم جدی ما را دیدند البته که ما همچنان می‌گوییم که راه برای مذاکره بسته نیست؛ یعنی به همان نسبت که اروپایی‌ها تعهدات‌شان را انجام دهند ما هم به تعهدات خود برمی‌گردیم.

نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که مذاکرات اخیر دستگاه دیپلماسی نیز در راستای شفافیت مواضع ما است، گفت: ما برای جلوگیری از هرگونه شائبه‌ای با کشورهای همسو مذاکره کرده‌ایم به خصوص بعد از بروز مسائل امنیتی توسط آمریکا و رژیم صهیونیستی در خلیج فارس، دریای عمان و تنگه هرمز که انجام تحرکات دیپلماتیک را ضروری‌تر می‌کرد.

جمالی همچنین خاطر نشان کرد: کشورهایی همچون چین و روسیه به عنوان اعضای دائم شورای امنیت باید در جریان مواضع ما قرار گیرند تا اگر خدایی ناکرده اروپا و آمریکا بخواهند برای ما در شورای امنیت موانعی درست کنند هماهنگی‌های لازم به عمل آمده باشد.

وی در پایان و در جمع‌بندی گفت: ما در عین مقاومت مسیر مذاکره را در پیش گرفته‌ایم و گام سوم را برداشتیم، اما حاضریم به اندازه قدم‌هایی که اروپایی‌ها برای انجام تعهداتشان برمی‌دارند ما هم گام‌هایی برای بازگشت به زمان قبل از کاهش تعهدات‌مان برداریم.

آیا این خبر مفید بود؟

برای درج آگهی و رپرتاژ با شماره 09036344509 تماس حاصل فرمایید .