​نماینده خمینی‌شهر در مجلس گفت: کوچک‌سازی دولت لازم است زیرا این اقدام می‌تواند منجر به چابک‌سازی و تصمیم‌سازی سریع‌تر شود.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

سید محمدجواد ابطحی نماینده خمینی‌شهر در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، گفت: من موافق این نیستم که وزارتخانه‌ها زیاد شود؛ چراکه در برنامه پنجم تاکید شده است که باید تعداد آنها کاهش پیدا کند، ضمن اینکه کوچک‌سازی دولت لازم است؛ چراکه این اقدام می‌تواند منجر به چابک‌سازی و تصمیم‌سازی سریع‌تر شود و تکلیف مجلس هم در این زمینه کاملا روشن است.

وی ادامه داد: وقتی معاونین رئیس جمهور تخلفاتی را انجام می‌دهند، باید از مقام بالادستی آن یعنی رئیس جمهور سوال کرد.

نماینده خمینی‌شهر در مجلس تصریح کرد: سوال از رئیس جمهور تابو نیست؛ وقتی معاون رئیس جمهور تخلفاتی را انجام می‌دهد، راهکار آن پاسخ رئیس جمهور به مجلس است.

ابطحی اظهار داشت: نمایندگان مجلس وظایف خود را در قبال رئیس جمهور و دولت به خوبی انجام نمی‌دهند.

وی گفت: رئیس جمهور، هیات دولت و اعضای کابینه مسئولیت مشترک دارند و یک وزارتخانه در قبال وزارتخانه دیگر نمی‌تواند اعلام کند من مسئولیتی در قبال یک موضوع ندارم؛ چراکه همه اعضای دولت و کابینه نسبت به مسائل کشور مسئولیت دارند.

نماینده خمینی‌شهر در مجلس تصریح کرد: متاسفانه علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی قدرت قوه مقننه را پایین آورده است.

 

به احتمال زیاد بررسی نظام جامع رسانه‌ها به مجلس بعدی می‌کشد

رئیس فراکسیون فضای مجازی مجلس شورای اسلامی گفت: به احتمال زیاد بررسی نظام جامع رسانه‌ها به مجلس بعدی می‌کشد.

احسان قاضی‌زاده هاشمی رئیس فراکسیون فضای مجازی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، درباره آخرین وضعیت نظام جامع رسانه‌ها گفت: به نظر می‌رسد که باید نمایندگان مجلس به دنبال طرح نظام جامع رسانه‌ای باشند و انتظار کشیدن از اقدامات دولت دیگر بس است.

وی افزود: وقتی بعد از چهار دوره مجلس دولت بنایی برای ارائه لایحه نظام جامع رسانه‌ها ندارد به نظر می‌رسد که بهتر است خود مجلس ورود کند.

رئیس فراکسیون فضای مجازی مجلس تصریح کرد: به احتمال زیاد بررسی نظام جامع رسانه‌ها به  مجلس بعدی می‌کشد و هیچ امیدی به ارائه لایحه از سوی دولت فعلی به مجلس نداریم.

قاضی‌زاده هاشمی اظهار داشت: نه به دولت درباره ارسال لایحه نظام رسانه‌ای امیدواریم و نه به دوستان دیگر.

وی گفت: با وزرای ارشاد در دولت‌های یازدهم و دوازدهم بیش از چهار بار درباره نظام جامع رسانه‌ای صحبت کرده‌ایم که در این باره هم با آقای جنتی و هم با آقای صالحی امیری و هم با صالحی گفت‌وگو کرده‌ایم که هر کدام از آنها سه ماه برای ارسال این لایحه فرصت خواستند.

آیا این خبر مفید بود؟

برای درج آگهی و رپرتاژ با شماره 09036344509 تماس حاصل فرمایید .