خبرگزاری شینهوا گزارش کرد ایران هر گونه گفت و گو با آمریکا زیر فشار تحریم و تروریسم اقتصادی را منتفی دانسته است.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

خبرگزاری رسمی چین روز شنبه در مطلبی نوشت از دیدگاه ایران این آمریکا است که با خروج خود از توافق بین المللی هسته ای سال ۲۰۱۵ میلادی مرتکب خطا شده و چالش های زیادی به وجود آورده است.

شینهوا ادامه می دهد حسن روحانی رییس جمهوری ایران در روزهای اخیر بارها تاکید کرده است با وجود تحریم ها، هیچ نقطه مشترکی برای گفت و گو با آمریکا وجود ندارد و مردم،  پارلمان و دولت ایران با آن مخالف هستند.

گزارش می افزاید که رییس جمهوری ایران در گفت و گوی تلفنی با امانویل مکرون رییس جمهوری فرانسه بر همین موضوع تاکید کرده و گفته است قبل از هر گونه گفت و گو با آمریکا تحریم ها باید لغو شود.

خبرگزاری چین نوشت جمهوری اسلامی ایران تا زمانی که طرف های دیگر به توافق پایبند هست تعهداتش را اجرا می کند و هر زمان دیگر طرف های اروپایی به قول و قرارهایشان طبق برجام به طور کامل عمل کردند، ایران هم کل تعهداتش را اجرا می کند و گام های برداشته شده تغییر می کند.

گزارش حاکی است پاریس تلاش زیادی می کند تا مذاکرات از سر گرفته شود و همزمان امیدوار است که همه جوانب ذی ربط به برجام پایبندی نشان دهند.

خبرگزاری رسمی چین با اشاره به اینکه آمریکا با خروج از برجام در ماه می به ریشه اصلی چالش های منطقه تبدیل شده آورده است آلمان،  فرانسه و بریتانیا امیدوار به یافتن راهی برای توقف تحریم ها و شروع مذاکرات و نهایتا حفظ توافق هسته ای هستند.

شینهوا نوشت ایران بارها تاکید کرده است که اگر آمریکا می خواهد وارد گفت و گو شود باید به توافق بازگردد و دست از فشار و تحریم اقتصادی بردارد.

روزنامه ارگانی گلوبال تایمز چین هم در مطلب دیگری از خروج بولتون مشاور امنیت ملی آمریکا از کاخ سفید نوشته و آورده است او به دلیل مواضع سختی که در برابر ایران داشت مشکلات زیادی ایجاد کرد.

این نشریه می افزاید بولتون بشدت با ایران و کره شمالی مخالفت می کرد و می خواست رهیافت های نظامی را جایگزین دیپلماسی کند اما دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا نهایتا با او دچار اختلاف شد و کنار گذاشتن او نشانه شکست راهبرد فشار حداکثری بر ایران است.

 

رتبه اعتباری 34 میلیون ایرانی محاسبه شد در معاملات خود از آن استفاده کنید
آیا این خبر مفید بود؟

برای درج آگهی و رپرتاژ با شماره 09036344509 تماس حاصل فرمایید .