عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: آمریکا و متحدانش نتوانسته اند جبهه مقاومت را شکست دهند و امروز شاهد پیشرفت روزافزون جبهه مقاومت در منطقه هستیم.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

سید مرتضی نبوی امروز دوشنبه در سومین روز از دومین دوره آموزشی طرح شهریاری دانشگاه آزاد اسلامی بروجرد با اشاره به آسیب شناسی مسئله پیشرفت و توسعه در ایران، اظهار داشت: با پیروزی انقلاب اسلامی ایران تحولات بزرگی ایجاد شد به ویژه با جنگ تحمیلی در زمینه دفاعی و در ابعاد فرهنگ مقاومت توانستیم پیشرفت کنیم.

وی تصریح کرد: امروز جبهه مقاومت در منطقه ایجاد شده و آمریکا و متحدانش نتوانسته اند جبهه مقاومت را شکست دهند و شاهد پیشرفت روزافزون جبهه مقاومت در منطقه هستیم.

نبوی بیان داشت: در ابعاد پیشرفت اقتصادی که از آن می توانیم به توسعه پیشرفت ایرانی اسلامی نام ببریم؛ شاهد مشکلاتی هستیم و از زمانی که نفت در بودجه های دولتی قرار گرفته اقتصاد ایران همیشه با نوسانات مواجه بوده است.

وی افزود: قیمت نفت هم به صورت سیاسی تعیین می شده است و نفت یک کالای سیاسی و استراتژی بوده و متناسب با نوسانات، قیمت نفت ایران نیز تغییر کرده است.

این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تاکید کرد: رشد تولید ناخالص کشور نشان می دهد که دائم با نوسان همراه بوده است تا آنجا که رشد منفی ۵ درصد و ۷ درصد را هم در دوران دفاع مقدس در اقتصاد ایران مشاهده کرده ایم و باید بگویم نوسانات همیشه در مقابل و ضد توسعه عمل کرده است.

این عضو تشخیص مصلحت نظام  با اشاره به عوامل عقب ماندگی و عدم پیشرفت اقتصاد ایران تا کنون، ادامه داد: یکی از مهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی ایجاد امنیت پایدار در منطقه ای است که ایران در آن با چالش های زیادی مواجه است و ایران توانسته این امنیت را تامین کند و مشاهده می کنیم امروز کشور نه تنها توانسته امنیت خودش را حفظ کند بلکه عراق، سوریه و لبنان را هم کمک کرده تا امنیت لازم را بدست بیاورند.

نبوی تصریح کرد: اقتصاد دولتی، نفتی، رانتی و ضعیف نیز از دیگر عوامل عدم رشد اقتصاد ایران است.

وی با بیان اینکه یکی از راه حل ها برای رسیدن به توسعه پایدار این است که بودجه های نفت از درآمد نفت مستقل باشد، اظهار داشت: فقدان حکومت قانون نیز از دیگر عوامل عقب ماندگی اقتصاد ایران بوده است و قانون یک نرم افزار است که اگر اجرا شود روابط نیز، هم افزا می شود، پس مسئله قانون همچنان بعد از انقلاب تا کنون مشکل کشور بوده است.  

نبوی ادامه داد: قوه مقننه آن طور که باید و شاید قوانین حساب شده تصویب و تدوین نمی کند در حالیکه طبع قانون این است که باید پایدار باشد اما در ایران قوانین به سرعت تغییر می کنند.

وی افزود: قانون باید منسجم باشد و در تعارض با یکدیگر نباشد در قوه قضاییه هم این قوانین متعارض ایجاد فساد می کند و یکی از ریشه های فساد هم به قوانین متعارض برمی گردد.

این عضو تشخیص مصلحت نظام  تاکید کرد: روح قانون است که می تواند سبب پیشرفت شود و این قانونی است با این ویژگی ها که کاملا حساب شده باشد به ویژه در زمان فعلی که طراحی فناوری و سامانه اطلاعات راحت تر شده است.

به گفته وی، امروز در کشور نیروی انتظامی و قوه قضاییه سرمایه های زیادی برای دولت الکترونیک هزینه کرده اند اما چون با هم ارتباط ندارند و جداگانه عمل می کنند کار را سخت تر کرده اند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

برای درج آگهی و رپرتاژ با شماره 09036344509 تماس حاصل فرمایید .