یک عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی برکناری جان بولتون را تاکتیک ترامپ دانست و تاکید کرد که برکناری مشاور امنیت ملی رئیس جمهور آمریکا تاثیر خاصی بر ایران نخواهد داشت.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

قاسم جاسمی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به برکناری جان بولتون مشاور امنیت ملی آمریکا اظهار کرد: این کار یک تاکتیک از سوی ترامپ است چون بولتون در تصمیماتش بیش از حد افراط داشت که حتی باعث نارضایتی و ناراحتی ترامپ شده بود. افراط‌گرایی او محدود به ایران نمی‌شد که در بسیاری از کشورها هم نمود کرد و باعث برهم خوردن روابط آمریکا با بسیاری از کشورها شد.

وی ادامه داد: در این بین برخی سیاسیون ایران معتقدند که ترامپ با برکناری بولتون زمینه مذاکره با ایران را فراهم کرده که این درست نیست چون آنها دنبال اهداف و منافع خاص خود یعنی برجام ۲ و ۳ هستند حال این‌که اعتماد کردن و آشتی با گرگ یک خطر استراتژیک است.

این عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در جمع‌بندی اظهار کرد: هیچ اتفاق خاصی با برکناری بولتون درباره اعمال فشار به ایران رخ نمی‌دهد، آنها کار خود را انجام می‌دهند البته که ما هم اقدامات خود را تا زمانی که تحریم‌ها برداشته نشود انجام خواهیم داد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

برای درج آگهی و رپرتاژ با شماره 09036344509 تماس حاصل فرمایید .