برادر محمدحسن انصاری‌فرد و مدیرعامل پیشین پرسپولیس به خبرورزشی گفت: یک بازیکن ممکن است در بهترین باشگاه جهان آقای گل باشد، اما در ایران حتی نتواند خوب تمرین کند.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

به گزارش خبرورزشی، محمدحسن انصاری‌فرد مدیرعامل باشگاه پرسپولیس موفق شد پرونده جونیور را ببندد و او را با فسخ دو طرفه راضی به جدایی کند. انصاری‌فرد از فسخ قرارداد جونیور  به عنوان یک دستاورد مثبت یاد کرد و جونیور هم گفت راضی به جدایی بود و این پروسه را به سرعت ادامه داد تا خیال هر دو طرف راحت شود.

در همین مورد با عباس انصاری‌فرد، برادر محمدحسن و مدیرعامل پیشین پرسپولیس به صحبت پرداختیم. او در ابتدا گفت: «تا جایی که من می‌دانم ۱۰۰ تا ۱۵۰ هزار دلار در ابتدای فصل به این بازیکن دادند و برای فسخ قرارداد هم ۱۰۲ هزار دلار پرداخت کردند تا پرونده قرارداد ۵۷۰ هزار دلاری جونیور را ببندند. اگر این اتفاق افتاده باشد، باید به آن احترام گذاشت، چون همه به خواسته‌شان رسیدند. باشگاه با این بازیکن فسخ کرده، کالدرون دیگر جونیور را در لیست خود نمی‌بیند، با ۲۰۰ هزار دلار هم پرونده بسته شد. این بازیکن می‌توانست مثل خیلی از بازیکنان خارجی دیگر بابت ۵۷۰ هزار دلار به فیفا شکایت کند و آن وقت هم پولش را می‌گرفت، هم غرامت و یکسری هزینه‌های دیگر. پرونده را با ۲۰۰ هزار دلار بستند و کار به پرداخت ۲ میلیون دلار نکشید.»

او اضافه کرد: «من به عنوان کسی که مدیریت باشگاه را بر عهده داشته این را می‌گویم که خرید بازیکن و حتی مربی خارجی هیچ تضمینی ندارد. یک بازیکن ممکن است در بهترین باشگاه جهان آقای گل باشد، اما در ایران حتی نتواند خوب تمرین کند. با این رقم‌هایی که ما می‌پردازیم، معلوم است بازیکنی بهتر از جونیور به پرسپولیس نمی‌آید. یک بازیکن خوب مثل مهاجم‌هایی که باشگاه‌های عربستانی، قطری و اماراتی جذب می‌کنند حداقل ۱۰ تا ۲۰ میلیون دلار هزینه می‌خواهد. ما دوست داریم بازیکن ارزان بخریم و به ایران بیاوریم، آن وقت انتظار داریم آقای گل شوند. فوتبال این‌طور نیست. باید یک بازیکن بیاید در فوتبال ایران، چند ماه فقط با فرهنگ ما آشنا شود و سپس کیفیتش را نشان بدهد. خیلی از فوتبالیست‌ها و مربیان خارجی حتی با غذا‌های ما هم آشنایی ندارند و ارتباط برقرار نمی‌کنند.»

انصاری‌فرد در مورد آینده گابریل کالدرون نیز گفت: «او فعلاً سرمربی پرسپولیس است و باید مورد حمایت قرار بگیرد. البته قرارداد این مربی را مدیر قبلی بسته و باید خودش هم پاسخگو باشد ولی من معتقدم کالدرون کار خیلی سختی دارد، چون از یک طرف تیمش نتیجه نمی‌گیرد و از طرف دیگر، سایه سنگین برانکو را روی نیمکت تیمش حس می‌کند. این مسائل، مربیان خارجی را تحت تأثیر قرار می‌دهد و تنها راه برون‌رفت، نتیجه گیری است. اگر کالدرون بتواند همین روند برد‌های یک بر صفر را ادامه بدهد، پرسپولیس نجات پیدا می‌کند وگرنه، پیروزی یک در میان، همه چیز را خراب خواهد کرد.»

منبع: خبرورزشی

آیا این خبر مفید بود؟

برای درج آگهی و رپرتاژ با شماره 09036344509 تماس حاصل فرمایید .