باشگاه خبرنگاران/ چند تن از وزرای سابق خزانه‌داری آمریکا از کنگره درخواست کردند تا بدون فوت وقت نسبت به افزایش سقف بدهی فدرال این کشور اقدام کنند.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

به گزارش رویترز، ۶ نفر از وزرای سابق خزانه داری آمریکا خواستار افزایش سقف بدهی فدرال این کشور شدند.

براین اساس برخی از وزیران سابق خزانه داری آمریکا از مقامات کنگره این کشور درخواست کردند تا در اسرع وقت اقدام به افزایش سقف بدهی فدرال این کشور کنند.

براساس ادعای آن ها؛ در صورت عدم پذیرش این موضوع از سوی دولت آمریکا امکان دارد زیان جدی به اقتصاد و امنیت ملی آمریکا وارد شود و از سوی دیگر نیز تاخیر در افزایش این رقم زیان بار خواهد بود.

وزارت خزانه داری آمریکا نامه این وزیران را منتشر کرده است که در آن آمده؛ حتی یک تامل کوتاه ممکن است تهدیدی جدی برای رشد اقتصادی آمریکا محسوب شود و این احتمال نیز وجود دارد که شاهد بازار‌های آشفته و فرسایش اعتماد اقتصادی باشیم.

این وزیران همچنین تاکید کرده اند که، این اتفاق می‌تواند مانعی برای دریافت خدمات حیاتی توسط مردمان آمریکا باشد و در صورت بروز چنین وضعی، خسارات جبران ناپذیری پدید خواهد آمد که سبب از بین رفتن اعتماد درباره اعتبار آمریکا می‌شود.

این نامه از سوی جیکوب لو، تیموتی گیتنر، لارنس سامرز، رابرت رابین و مایکل بلومنتال از اعضای حزب دموکرات به امضا رسیده است و از سوی دیگر استیون منوچین، جان اسنو، نیکولاس برادی، و جیمز بیکر که از وزرای سابق خزانه داری متعلق به حزب جمهوری خواه هستند، از امضا این نامه امتناع ورزیده اند.