پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

آشنایی با بهترین شهر های آمریکا براساس میزان درآمد و هزینه ها و شرایط زندگی

در این مقاله به معرفی چند شهر برتر آمریکا برای زندگی و بررسی میزان درآمد و هزینه های زندگی در هر شهر پرداخته شد. آشنایی با بهترین شهرهای آمریکا و شرایط زندگی کردن در این مقاله به آن پرداخته شده است.

شهر بوفالو، ایالت نیویورک

چکیده

صرف نظر از اینکه مجرد باشید و یا متاهل و بخواهید به تنهایی یا با خانواده خود به ایالات متحده مهاجرت کنید، صرفه جویی در هزینه ها یکی از اولویت های شما خواهد بود.

یکی از بهترین راه های صرفه جویی در هزینه ها و پس انداز کردن، این است که مطمئن شوید در منطقه ای سکونت دارید که هزینه های زندگی در آن معقول باشد. تا بتوانید از این طریق، برای آینده خود و خانوادتان پس اندازی ذخیره کنید.

در این مقاله، قصد داریم برخی از مقرون به صرفه ترین شهرهای ایالات متحده را برای اشخاصی که قصد مهاجرت به این کشور را دارند، و بهترین شهرهای آمریکا برای زندگی معرفی کنیم.

مقدمه

یکی از مهم ترین مسائلی که در انتخاب این شهرها و بهترین شهرهای آمریکا برای زندگی درنظر گرفته شده است، تناسب میان میزان درآمد و هزینه های زندگی در این شهرهاست.

چرا که شهرهای بسیاری در آمریکا وجود دارند که هزینه های زندگی در آن ها بسیار پایین است. ولی به همان میزان درآمد در این مناطق نیز پایین می باشد، که این نکته نشان از کیفیت پایین زندگی در این شهرها دارد.

بنابراین ما تلاش کرده ایم که شهرهایی را به شما معرفی کنیم که در آن ها درآمد شهروندان بالا بوده و بهترین شهرهای آمریکا برای زندگی به نسبت این درآمد، هزینه های زندگی معقول و به صرفه ای داشته باشند.

نکته: علاوه بر مطالبی که گفته شد، شهری که برای زندگی انتخاب می کنیم، باید ویژگی های دیگری نیز داشته باشد.

مانند، فرهنگ بالای ساکنین، وضعیت اشتغال مناسب و نرخ بیکاری پایین، مدارس و دانشگاه های عالی رتبه، امنیت ، سیستم حمل و نقل خوب، مراکز تفریحی مناسب و … که همه این ها در نوشتن این مقاله درنظر گرفته شده است.

در ادامه چند شهر مقرون به صرفه برای زندگی در امریکا و بهترین شهرهای آمریکا برای زندگی معرفی شده است:

۱. Buffalo (New York)

شهر بوفالو، ایالت نیویورک

یکی از ۱۰ شهر برتر آمریکا برای زندگی، شهر بوفالو آمریکاست، این شهر هزینه های مسکن متوسطی را نسبت به درآمد آن دارد و همچنین دارای فرهنگ شهری بالا است. این شهر تیم های ورزشی بزرگی داشته و موزه ها و مراکز تفریحی و جاذبه های جغرافیایی بسیاری دارد.

حداکثر فاصله از خانه تا محل کار در این شهر ۲۰ دقیقه رانندگی می باشد. برای خانواده های دارای فرزند نیز مدارس بسیار خوبی دارد که جزء بهترین ها در کل کشور می باشند.

شهر بوفالو نیویورک جزو اولین شهرهایی هست که برندگان لاتاری برای زندگی کردن به آن فکر می کنند.

شغل های پرطرفدار و میانگین درآمد سالیانه هر کدام در این شهر:

مهندس نرم افزار ۷۱ هزار دلار
مهندس مکانیک ۶۵ هزار دلار
مدیر پروژه ۶۹ هزار دلار
مدیر اجرایی پروژه ۶۶ هزار دلار
مدیر منابع انسانی ۶۳ هزار دلار
پرستار ۷۹ هزار دلار
قاضی ۱۰۲ هزار دلار

دفتر مرکزی دلاور نورث، شهر بوفالو

مشهورترین کارفرمایان در این شهر:

  • M&T BANK

یک شرکت هلدینگ بانکی است، که مقر اصلی آن در بوفالو، نیویورک  قرار دارد. این بانک دارای ۷۸۰ شعبه درنیویورک (ایالت)، نیوجرسی، پنسیلوانیا، مریلند، دلاویر، ویرجینیا، ویرجینیای غربی و واشینگتن دی.سی، می‌باشد.

  • CITIGROUP

سیتی‌گروپ ، شرکت خدمات مالی و بانکداری آمریکایی و چندملیتی است، که شعبه مرکزی آن در منهتن نیویورک قرار دارد. سیتی‌گروپ با در اختیار داشتن ۱۶ هزار شعبه فعال در ۱۴۰ کشور، مالک بزرگترین شبکه ارائه خدمات مالی و بانکداری در جهان می‌باشد.کارکنان این گروه بیش از ۲۶۰ هزار نفر برآورد می‌شود، که به بیش از ۲۰۰ میلیون مشتری در سرتاسر جهان خدمات عرضه می‌دارند.

  • DELAWARE NORTH COMPONY

دلاور نورث، یک شرکت جهانی خدمات غذا و مهمان نوازی است، که دفتر مرکزی آن در بوفالو ، نیویورک قرار دارد. این شرکت همچنین در صنعت اقامتگاه ، ورزش ، فرودگاه ، قمار و سرگرمی نیز فعالیت می کند. این شرکت بیش از ۵۵۰۰۰ نفر در سراسر جهان استخدام می کند و درآمد سالانه بیش از ۳.۲ میلیارد دلار دارد.

هزینه های زندگی در این شهر:

یک وعده غذایی

(رستوران معمولی)

۱۵ دلار

کاپوچینو

(یک فنجان)

۳.۶ دلار

آب معدنی

(یک بطری کوچک)

۱.۴ دلار

فست فود

(مک دونالد)

 

۸.۲ دلار
میانگین هزینه ماهانه حمل و نقل ۷۵ دلار

تاکسی

(۱ کیلومتر مسیر)

۱.۸ دلار

بنزین

(یک لیتر)

۰.۶۸ دلار

قبوض+شارژ ساختمان

(آپارتمان زیر ۱۰۰ متر)

۱۷۲ دلار

اینترنت

(ماهانه)

۶۷ دلار
شهریه باشگاه بدنسازی ۲۹ دلار

هزینه های مدرسه ابتدایی

(یک فرزند)

۱۹۱۲۰ دلار

خرید لباس

(هر لباس)

۳۳ تا ۴۷ دلار

اجاره آپارتمان یک خوابه

(مرکز شهر)

۹۴۰ دلار

اجاره آپارتمان یک خوابه

(اطراف شهر)

۷۸۰ دلار

اجاره آپارتمان سه خوابه

(مرکز شهر)

۱۵۸۰ دلار

اجاره آپارتمان سه خوابه

(اطراف شهر)

۱۱۵۵ دلار

قیمت هر متر آپارتمان

(مرکز شهر)

۱۸۳۷ دلار

قیمت هر متر آپارتمان

(اطراف شهر)

۵۴۸ دلار

شهر دیتون، ایالت اوهایو

۲. KANSAS CITY (MISSOURI)

شهر کانزاس سیتی، ایالت میزوری

یکی دیگر از ۱۰ شهر برتر آمریکا برای زندگی، شهر کانزاس  سیتی است. کانزاس سیتی جواهری از غرب میانه است که بسیاری از مردم از آن غافل می شوند. این شهر با مجموعه گسترده ای از هنر و فرهنگ، غذاهای برجسته و رستوران ها، فضای خوشامدگویی و بسیاری از گزینه های تفریحی شما را شگفت زده خواهد کرد.

زندگی در کانزاس سیتی مقرون به صرفه بوده  وشهرساکتی است و رفت و آمد بین حومه شهر و مرکز شهر نسبتاً راحت است شاید به همین دلیل است که بعد از ثبت نام لاتاری و اعلام نتایج آن جزو اولین انتخاب برندگان برای زندگی کردن است. به طور کلی، کانزاس سیتی مکانی عالی است و پیشرفت های بسیاری در سال های اخیر داشته است به طوری که جوانان زیادی به دلیل مقرون به صرفه بودن و وجود شرکت های دولتی که باعث ایجاد اشتغال در این شهر شده اند، به آن نقل مکان کرده اند.

متوسط درآمد سالیانه

(سال ۲۰۲۱)

۶۴ هزار دلار
مینیموم(کمترین) دستمزد هرساعت کار ۱۵ دلار

نرخ بیکاری

(دسامبر ۲۰۲۰)

۴.۸ درصد

شغل های پرطرفدار و میانگین درآمد سالیانه هر کدام در این شهر:

مهندس نرم افزار ۷۱ هزار دلار
مهندس مکانیک ۷۱ هزار دلار
مدیر پروژه ۶۷ هزار دلار
مدیر اجرایی پروژه ۶۲ هزار دلار
مهندس الکترونیک ۷۳ هزار دلار
طراح گرافیک ۴۲ هزار دلار

مشهورترین کارفرمایان در این شهر:

  • (FM&T) HONEYWELL TECHNOLOGIES

هانی ول یک شرکت خوشه‌ای آمریکایی است، که تولید انواع مختلفی از محصولات تجاری و مصرفی، خدمات فنی و مهندسی و سیستم‌های هوافضا (انواع توربوشارژرها) را، برای طیف گسترده‌ای از مشتریان، از مصرف‌کنندگان خصوصی، شرکت‌های بزرگ و دولت‌ها ارائه می‌دهد. در ایران بیشتر این شرکت را با محصولات ابزار دقیق می‌شناسند.

۳. Dayton (Ohio)

در این مقاله سعی شد بهترین شهرهای آمریکا برای زندگی کردن پرداخته شود امید است مطالعه این مطلب برای کاربران مفید واقع شود.

منبع: سایت ایرانیان لاتاری https://iranian-lottery.com