ایرنا | سخنگوی کاخ سفید به برخی گزارش های رسانه ای درباره ایده ای از سوی دولت بایدن برای شروع مذاکرات وین میان ایران و گروه ۱+۴ واکنش نشان داد.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

سخنگوی کاخ سفید به برخی گزارش‌های رسانه‌ای درباره ایده‌ای از سوی دولت بایدن برای شروع مذاکرات وین میان ایران و گروه ۱+۴ واکنش نشان داد. سخنگوی کاخ سفید در پاسخ به سوال این خبرنگار که نظر او را در این باره پرسید، گفت: اطلاعی از تغییر در موضع و رویکردمان در مذاکرات ندارم.

خبرنگاری از جن ساکی سخنگوی کاخ سفید پرسید که در ارتباط با ایران، برخی گزارش‌ها مطرح شده است که دولت به طور خصوصی با متحدانش این ایده را مطرح کرده که ممکن است برخی از تحریم‌ها را بردارد یا به نوعی به یک توافق موقت برسد تا مذاکرات به خوبی آغاز شود.

سخنگوی کاخ سفید در پاسخ به سوال این خبرنگار که نظر او را در این باره پرسید، گفت: اطلاعی از تغییر در موضع و رویکردمان در مذاکرات ندارم.

پیش از این، یک پایگاه خبری آمریکایی به نقل از منابعی گزارش داده بود جیک سالیوان مشاور امنیت ملی کاخ سفید ایده توافق موقت با ایران را مطرح کرده است.

این در حالی است که وزارت خزانه داری آمریکا روز پنجشنبه به وقت محلی نام شش شخص و یک نهاد ایرانی را به بهانه و اتهام تلاش برای تحت تاثیر قرار دادن انتخابات سال ۲۰۲۰ ریاست جمهوری آمریکا در فهرست تحریم ها قرار داده است.