به گزارش اسپوتنیک، سرگی ریابکوف معاون وزیر امور خارجه روسیه در گفت و گویی درباره مذاکرات احیای توافق هسته ای[برجام] در وین گفت: شرایط در حال تغییر است، زمان در حال گذر است

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

 معاون وزیر امور خارجه روسیه بر عزم تمامی طرفین برجام در حفظ توافق تاکید کرد.

به گزارش اسپوتنیک، سرگی ریابکوف معاون وزیر امور خارجه روسیه در گفت و گویی درباره مذاکرات احیای توافق هسته ای[برجام]  در وین گفت:  شرایط در حال تغییر است، زمان در حال گذر است، شرایط دشوار است و احتمالاً حتی پیچیده‌تر از زمانی که دور ششم مذاکرات به پایان رسید، اما این دلیلی برای نا امید شدن نیست.

ریابکوف در ادامه گفت: ما باید در این موضوع هماهنگی نزدیکی با همه شرکت‌کنندگان (در این مذاکره) داشته باشیم و روسیه آماده است چنین هماهنگی هایی را در مسیرهای مختلف انجام می‌دهد.

معاون وزیر امور خارجه روسیه همچنین روز جمعه گفته بود، هیچ یک از اعضای برجام علاقه ای به از بین رفتن این پیمان ندارند.

به گزارش ایسنا، اظهارات ریابکوف در پی این مطرح می شود که روز پنج شنبه، جلسه دوم کمیسیون مشترک برجام در هفتمین دور مذاکرات وین برگزار شد. 

علی باقری کنی معاون وزیر امور خارجه کشورمان و مذاکره کننده ارشد ایران در وین پس از نشست روز پنج شنبه گفته بود: آنچه امروز احساس کردم با آنچه روز جمعه احساس کردم متفاوت بود و احساسم این است که طرف مقابل اراده جدی‌تر برای ورود به گفتگوهای موثری و نتیجه‌بخش پیدا کرده است.

مذاکره کننده ارشد ایران درباره تحریم‌های اخیر آمریکا علیه ایران در ادامه اظهار کرد: اقدامات غیرسازنده و تخریبی آمریکایی‌ها که در حین مذاکرات انجام می‌شود امروز در نشست کمیسیون مشترک مورد اعتراض چند کشور ۱+۴ قرار گرفت و آنها هم این اقدام را غیرسازنده خواندند و خواستار آن شدند که آمریکا از این اقدامات تخریبی خودداری کند.

منبع: ایسنا