روزنامه شرق معتقد است که این دیدار پیام آشکاری برای مخالفان حسن روحانی دارد. گزارش این روزنامه تاکید دارد که رهبر انقلاب به شکل معمول اگر مایل به دیدار فردی نباشند، وقت ملاقات نمی‌دهند؛ بنابراین دیدار اخیر می‌تواند باعث تغییر رویکرد اصولگرایان در مواجهه با روحانی شود.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

دیدار حسن روحانی با رهبر انقلاب با واکنش‌های متفاوتی روبرو شد. اصلاح طلبان معتقدند که این دیدار حاوی پیامی آشکار برای مخالفان رئیس دولت یازدهم و دوازدهم است. اما اصولگرایان خلاف این عقیده را دارند. آن‌ها می‌گویند که رهبر انقلاب ممکن است با هر شخص در درون نظام و خارج از این چارچوب دیدار داشته باشند، بنابراین نباید به دنبال پیام گشت.

به گزارش فرارو، ماجرا از آنجا آغاز شد که محمد مهاجری فعال سیاسی  ورسانه‌ای اصولگرا در توئیترش خبر دیدار حسن روحانی و رهبر انقلاب را منتشر کرد. پس از آن جواد امام هم این دیدار را تایید کرد و خبر داد که این ملاقات چند هفته قبل انجام شده است.

او گفته که آقای روحانی در گزارشی که به دوستانشان دادند بسیار ابراز رضایت‌مندی کرده بودند از جلسه‌ای که با رهبری داشتند و صحبت‌هایی که رد و بدل شده است.

اما همچنان برخی از فعالان رسانه‌ای و سیاسی احتمال وقوع این ملاقات را کم عنوان کردند. در نهایت محمود واعظی تلویحا این دیدار را تایید کرد و نوشت: آنچه از دیدار رئیس‌جمهوری سابق با مقام معظم رهبری در رسانه‌ها و فضای مجازی منتشر شده است، صرفا گمانه‌زنی اهالی سیاست و اصحاب رسانه است.

دو سوی واکنش‌ها به دیدار حسن روحانی با رهبر انقلاب

با این حال تایید و تکذیب‌ها در برابر واکنش‌ها چندان با اهمیت جلوه نکردند. در مهم‌ترین واکنش روزنامه جوان، این دیدار فاقد پیام خواند. این روزنامه معتقد بود که چنان دیدارهایی، به خودی خود، فضیلت یا موقعیت و مصونیتی برای چهره‌های سیاسی ایجاد نمی‌کند.

روزنامه جوان سپس تاکید کرد که مالک اشتر و عمار یاسر و محمد ابن ابی بکر و اشعث بن قیس و ابوموسی اشعری و حتی معاویه و عمرو عاص، بار‌ها با امیر مؤمنان (ع) ملاقات کردند. تعبیری که واکنش نزدیکان روحانی و برخی از فعالان سیاسی اصلاح طلب را به دنبال داشت.

پس از آن، روزنامه اصولگرای فرهیختگان به موضوع پرداخت و معتقد بود که دیدار حسن روحانی با رهبر انقلاب، پروژه شکست خورده اطرافیان او برای بازسازی چهره اش در افکار عمومی است.

البته سایت رجا نیوز نیز این دیدگاه روزنامه فرهیختگان را در گزارشی با همین مضمون تایید کرده است.

در مقابل اما، روزنامه شرق معتقد است که این دیدار پیام آشکاری برای مخالفان حسن روحانی دارد. گزارش این روزنامه تاکید دارد  که رهبر انقلاب به شکل معمول اگر مایل به دیدار فردی نباشند، وقت ملاقات نمی‌دهند؛ بنابراین دیدار اخیر می‌تواند باعث تغییر رویکرد اصولگرایان در مواجهه با روحانی شود.

از نگاه روزنامه شرق حسن روحانی از این پس می‌تواند دفاعی جامع در برابر اتهام‌زنی‌های متعدد از دولتش داشته باشد. علاوه بر این می‌تواند در چارچوبی منطقی به ادامه فعالیت سیاسی بپردازد.

پس از این گزارش، خبرگزاری مهر وابسته به سازمان تبلیغات اسلامی به سراغ مهدی فضائلی، عضو دفتر حفظ و نشر آثار رهبر انقلاب رفت، تا تلویحا به گزارش شرق پاسخ داده باشد.

فضائلی گفته که دیدار حسن روحانی با رهبر معظم انقلاب به درخواست رئیس‌جمهور سابق و با پیگیری‌های مکرر ایشان انجام شده است. از طرفی دیدار دولتمردان سابق با مقام معظم رهبری یک امر مسبوق به سابقه‌ای است و بحث جدیدی نیست.