مدیرعامل باشگاه پرسپولیس مدعی شد برخلاف نگرانی‌هایی که درباره وضعیت تمدید قرارداد با بازیکنان این تیم وجود دارد، آنها آمادگی دارند در صورت اعلام یحیی با نفرات مدنظرش تمدید کنند.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

به گزارش "ورزش سه"، در فاصله شش هفته مانده به پایان فصل پرسپولیس با اختلاف شش امتیازی با صدرنشین در رده دوم جا گرفته و در لیگ قهرمانان هم حضور ندارد. از سوی دیگر وضعیت تمدید قرارداد و جذب نفرات جدید هم در این تیم نامشخص است. رضا درویش اما در گفتگو با خبرنگار ما از آمادگی این باشگاه برای تمدید قرارداد با بازیکنان مدنظر کادرفنی و همچنین تلاش برای قهرمانی در این فصل خبر می‌دهد.

درباره مدیران قبلی ارگان‌های نظارتی پیگیری کنند

یکی از مصائب پرسپولیس طی ماه‌ها و البته سالیان اخیر، بدهی‌های انباشته گذشته است. پرونده‌های عجیبی که بعد از انتخاب مدیر جدید رو می‌شوند و دردسر بزرگی برای باشگاه شکل می‌دهند. رضا درویش هم از این چالش دور نبوده و با حضور روی صندلی مدیریت سرخپوشان با پرونده‌های عجیبی از دوران مدیریت گذشته مواجه شده است. او البته چندی پیش در گفتگویی مدعی شده بود که باید مدیران گذشته باشگاه برخورد شود. او در اینباره اینطور توضیح می‌دهد: از من پرسیدند که بابت بدهی‌های مدیران قبلی از آنها شکایت نمی‌کنی من هم در جواب گفتم این مسایل به من ارتباطی ندارد و خود ارگان‌های نظارتی پیگیری می‌کنند.

برای دریافت مجوز حرفه‌ای باید بدهی‌ها را پرداخت کنیم

پرسپولیس این روزها با مشکلات مالی بزرگی بار دیگر مواجه شده است. بدهی‌های خارجی و مطالبات بازیکنان کنونی و البته نزدیک شدن به نقل و انتقالات. باشگاه چه برنامه‌ای برای پرداخت این بدهی‌ها در نظر دارد؟ مدیرعامل پرسپولیس در واکنش به این سوال اینطور پاسخ می‌دهد: چاره‌ای نداریم و خلاصه باید چاره‌ای برای آن انجام دهیم رقم بسیار سنگین است و اگر بخواهیم مجوز حرفه‌گری بگیریم اولین مبحثش  این است که انضباط مالی داشته باشیم.

درویش با اشاره به اینکه یکی از مشکلات بزرگ پرسپولیس در این فصل که ناراحتی و گلایه هواداران را در پی داشته، غیبت این تیم در لیگ قهرمانان آسیا بوده، مدعی شده برای حضور در فصل آتی این رقابت‌ها فرصت کمی دارند و باید هر چه زودتر موانع را برطرف کنند: ما برای مجوز حرفه‌ای سه ماه فرصت داریم و الان هم یک گارگروهی را گذاشته‌ایم که مسایل را پیگیری کند. مسلما هواداران انتظار دارند که تیم بار دیگر فرصت حضور در لیگ قهرمانان آسیا را به دست بیاورد و به عنوان نماینده شایسته ایران در این رقابت‌ها حاضر باشد. تمام تمرکز و تلاش ما هم این خواهد بود که به این هدف برسیم و باید موانع را برطرف کنیم.

امیدوارم لک بتواند به تیم در ادامه کمک کند

یکی دیگر از اتفاقات چند وقت اخیر در باشگاه پرسپولیس به کنار گذاشته شدن حامد لک مربوط بود. دروازه‌بان پرسپولیس بعد از درخشش در روزهای ابتدایی حضورش در این تیم، در این فصل از آمادگی مدنظر دور بود و چند اشتباه عجیب او را در نهایت با تنیبه انضباطی کادرفنی و دوری از تمرینات گروهی همراه کرد. لک این روزها بار دیگر به تمرینات بازگشته تا در رقابت برای حضور در ترکیب در کنار احمد گوهری قرار داشته باشد. درویش درباره بازگشت دروازه‌بان باتجربه تیمش می‌گوید: با موافقت سرمربی تیم لک به تمرینات بازگشت و امیدوارم بتواند در ادامه بازی‌های لیگ به تیم کمک کند. تلاش تمامی اعضای تیم این است که در ادامه مسیر به نتایج بهتری دست پیدا کنیم و امیدوارم این هدف را به بهترین شکل دنبال کنیم.

سرلک برای ادامه همکاری اعلام آمادگی کرد

میلاد سرلک هافبک ملی‌پوش پرسپولیس یکی از بازیکنانی است که قراردادش با این باشگاه در پایان لیگ بیست و یکم تمام خواهد شد. مدیرعامل سرخ‌ها در واکنش به این سوال که آیا سرلک از این باشگاه با هدف لژیونر شدن جدا خواهد شد گفت: سرلک چرا باید جدا شود؟ به ما اعلام کرده که آمادگی کرد تا قراردادش را با تیم  تمدید کند و مذاکراتی هم باهم داشته‌ایم.

گل‌محمدی لیست بدهد تا مذاکره و تمدید کنیم

در شرایطی که بحث درباره تمدید قرارداد با بازیکنان این تیم طی روزهای اخیر افزایش یافته، درویش مدعی است که این باشگاه آمادگی دارد تا با اعلام یحیی گل محمدی با بازیکنان مدنظرش به توافق برای تمدید دست یابند: آقای گل‌محمدی اسامی مدنظرشان را به ما بدهد و ما به نوبت با آنها مذاکره و تمدید خواهیم کرد. هواداران هم نگرانی از این بابت نداشته باشند.

مدیران قبلی پاسخ بدهند؛ چرا با رادو تمدید کردید؟

شکایت 960هزار دلاری و مطالبه این مبلغ از سوی گلر کروات پرسپولیس یکی دیگر از بحث‌ها و نگرانی این روزهای هواداران و البته مدیران باشگاه پرسپولیس است. بوژیدار رادوشوویچ علیرغم باقی ماندن قراردادش با این باشگاه، در اتفاق و تصمیمی عجیب از سوی باشگاه قراردادش را تمدید کرد و با افزایش مبلغ ارزی آن، در نهایت شرایطی فراهم شده تا او بابت عدم دریافت به موقع مطالبات از فیفا شکایت کرده و خواهان دریافت مبلغ کامل آن شده است. درویش درباره این پرونده اینطور توضیح می‌دهد: چند بار بایکدیگر مذاکره کرده اما به جوابی نرسیده‌ایم. وقتی ایشان از پرسپولیس به این شکل شکایت می‌کند دیگر راهی برای مذاکره نگذاشته است. او اگر می‌خواست مذاکره کند، شکایت نمی‌کرد. با دو وکیل ایرانی هم صحبت‌هایی را انجام داده‌ایم تا در این پرونده به ما کمک کنند. دنبال هر راهی هستیم تا از حق پرسپولیس را در این پرونده دفاع کنیم.

درویش در ادامه گفت: این که چرا علیرغم باقی ماندن قراردادش با وی تمدید کرده‌‎اند را باید از کسانی که  چنین قراردادی را می‌بندند بپرسید.

تا روز آخر برای قهرمانی می‌جنگیم

در فاصله شش هفته به پایان فصل و اختلاف شش امتیازی، پرسپولیس شانس قهرمانی دارد؟ درویش در این باره گفت: ما تا روز آخر در کنار بازیکنان‌مان و کادر فنی و با حمایت هواداران برای رسیدن به عنوان قهرمانی تلاش می‌کنیم. هواداران پرسپولیس تا لحظه آخر در کنار ما خواهند بود و با حضور همه جانبه و حمایت ویژه خود به بازیکنان و اعضای تیم دلگرمی خواهند داد تا بهترین اتفاق را شکل دهیم و بازیکنان و اعضای کادرفنی هم مسلما تا لحظه آخر خواهند جنگید.

رای محرومیت یحیی کاهش خواهد یافت

مدیرعامل پرسپولیس با اشاره به محرومیت سنگین یحیی گل محمدی مدعی است با اعتراض به این حکم، میزان محرومیت را کاهش خواهند داد: فردای همان روز به رای اعتراض کردیم و با توجه به استدلالی که داشیتم مطمئن هستیم که رای و جریمه کمتر خواهد شد.