پپ گواردیولا، سرمربی منچسترسیتی در ابتدا درباره جذب ارلینگ هالند، مهاجم بوروسیا دورتموند متقاعد نشده بود.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

به گزارش "ورزش سه"، سرنوشت فصول بعد ارلینگ هالند پیش از آغاز فصل تابستان مشخص شد و چند روز قبل باشگاه منچسترسیتی اعلام کرد با پرداخت حدود 55 میلیون پوند، برای خرید این بازیکن از دورتموند با باشگاه آلمانی به توافق رسیده است. تیم‌های بزرگی در اروپا خواهان جذب ارلینگ هالند بودند، اما سیتیزن‌ها زودتر از دیگران وارد عمل شده و در نهایت این ستاره 21 ساله و نروژی را با قراردادی پنج‌ساله جذب کردند.

اما نشریه اتلتیک امروز در گزارشی مدعی شد گزینه مورد علاقه پپ گواردیولا، سرمربی اسپانیایی منچسترسیتی همچنان هری کین بوده و او در این فصل نیز خواهان جذب ستاره انگلیسی تاتنهام بوده است. در فصل تابستان سال گذشته سیتیزن‌ها به‌شدت برای جذب هری کین تلاش کردند، اما در نهایت دنیل لووی اجازه این انتقال را نداد و او در اسپرز ماندنی شد.

حالا به‌نظر می‌رسد چیگی بیگیریستین، مدیر ورزشی سیتی در ماه‌های اخیر پپ گواردیولا را متقاعد کرده که ارلینگ هالند می‌تواند گزینه مناسبی برای تقویت خط حمله این تیم باشد و در نهایت سرمربی سیتیزن‌ها نیز این انتقال را قبول کرده است. همچنین چیگی بیگیریستین نقش مهمی در قانع شدن خودِ ارلینگ هالند نیز داشته و نقش اول را در نهایی شدن این انتقال بزرگ ایفا کرده است. نشریه اتلتیک در ادامه مدعی شد مدیران سیتی 40 میلیون یورو به‌عنوان حق الزحمه به آلف اینگه، پدر ارلینگ و تیم وکلای مینو رایولا پرداخت کرده تا در نهایت این انتقال بزرگ پیش از شروع فصل تابستان نهایی شود.