لیونل مسی با فتح جام بین قاره ای، حالا چشم به عنوان قهرمانی جام جهانی 2022 دوخته است.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

به گزارش "ورزش سه"، تیم های ملی آرژانتین و ایتالیا، قهرمان های دو تورنمنت کوپا آمه ریکا و قهرمان یورو شب گذشته در استادیوم ومبلی به مصاف هم رفتند تا برای کسب جام بین قاره ای مبارزه کنند. آلبی سلسته در تمام طول 90 دقیقه تیم برتر میدان بود و در نهایت با کسب پیروزی 0-3، عنوان قهرمانی را از آن خود کرد. لائوتارو مارتینز، آنخل دی ماریا و پائولو دیبالا زننده گل های تیم ملی آرژانتین بوده و این پیروزی بزرگ را برای آلبی سلسته برابر قهرمان اروپا رقم زدند.

اما لیونل مسی در این مسابقه عملکرد درخشانی داشته و موفق شد پاس گل های اول و سوم تیمش را برای لائوتارو مارتینز و پائولو دیبالا ارسال کند. در نهایت این کاپیتان باتجربه به عنوان بهترین بازیکن زمین نیز انتخاب شد تا شب فوق العاده لیونل مسی تکمیل شود. بعد از سپری کردن روزهایی دشوار و ناکامی های متوالی در رده ملی، حالا در یک سال اخیر اوضاع تغییر کرده و همه چیز به سود این بازیکن رقم خورده است.

در تابستان سال گذشته بود که تیم ملی آرژانتین با درخشش لیونل مسی بعد از سه دهه و در خاک برزیل موفق به فتح کوپا آمه ریکا شد. حالا آنها جام بین قاره ای را نیز از آن خود کردند تا این ستاره پرافتخار، دومین عنوان قهرمانی ملی خود را به دست آورد. البته کلکسیون افتخارات لیونل مسی با کسب 40 جام، درخشان تر از همیشه شده و او در راه تبدیل شدن به پرافتخارترین بازیکن تاریخ فوتبال قرار دارد.

یک کوپا آمریکا، یک المپیک، یک جام جهانی جوانان و یک جام بین قاره ای در رده ملی نصیب لیونل مسی شده است. اما در عرصه باشگاهی فتح  10 لالیگا، هشت سوپرکاپ اسپانیا، هفت کوپا دل ری، چهار، لیگ قهرمانان اروپا، سه سوپرجام اروپا، سه جام باشگاه های جهان و یک لیگ فرانسه برای لیونل مسی رقم خورده است.

اما بی تردید مهم ترین هدف لیونل مسی در سال 2022 فتح جام جهانی خواهد بود. تیم ملی آرژانتین حالا روند شکست ناپذیری خود را به 32 مسابقه رسانده و یکی از بخت اصلی مسلم کسب عنوان قهرمانی در قطر 2022 به شمار می آید. در صورت اضافه شدن این جام به افتخارات لیونل مسی، شاید دیگر کمتر کسی تردیدی در مورد عنوان بهترین بازیکن تاریخ فوتبال داشته باشد.