اتحادیه فوتبال انگلیس از لیگ برتر خواست شش باشگاه بزرگ این کشور در واپسین هفته پیش از جام جهانی بازی نداشته باشند تا تیم ملی انگلیس با آمادگی کامل در قطر حاضر شود.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

به گزارش "ورزش سه"، شبکه ESPN اعلام کرد اتحادیه فوتبال انگلیس از لیگ برتر خواسته ترتیبی بدهد تا شش باشگاه بزرگ این کشور در واپسین هفته پیش از شروع جام جهانی در لیگ بازی نداشته باشند تا تیم ملی انگلیس بتواند در نهایت آمادگی به قطر سفر کند و خستگی در ساق‌‌های ستاره‌های بزرگ این باشگاه‌ها مانعی بر سر راه شانس تیم گرت ساوت‌گیت برای قهرمانی نباشد.

این پیشنهادی است که گرت ساوت‌گیت سرمربی انگلیس در ماه مارس مطرح کرده بود و حالا بر اساس این گزارش اتحادیه فوتبال انگلیس با تایید پیشنهاد او از لیگ برتر جزیره خواسته به درخواست او ترتیب اثر بدهد.

ساوت‌گیت از این نگران است که فاصله هشت روزه بین آخرین دیدارهای لیگ برتر و اولین بازی انگلیس در قطر برای رفع خستگی بازیکنانش کافی نباشد. طبق برنامه مسابقات آخرین هفته لیگ برتر پیش از شروع جام جهانی در روزهای 12 و 13 نوامبر برگزار خواهد شد و اولین بازی سه‌شیرها در قطر روز 21 نوامبر مقابل ایران خواهد بود.

بر اساس این گزارش اتحادیه فوتبال با ارسال درخواستی به آدرس لیگ برتر خواسته که شش باشگاه لیورپول، منچسترسیتی، چلسی، منچستریونایتد، آرسنال و تاتنهام در روزهای دوازدهم و سیزدهم نوامبر بازی نداشته باشند. این پیشنهاد اگر از سوی لیگ برتر پذیرفته شود کمک قابل توجهی به ستاره‌های اصلی تیم ملی انگلیس خواهد کرد که از جمله آنها می‌توان به هری کین از تاتنهام، جک گرلیش، رحیم استرلینگ و جان استونز از منچسترسیتی، هری مگوایر از منچستریونایتد و بوکایو ساکا از آرسنال اشاره کرد.