دریافت کننده قدرتی والیبال ایران مقابل لهستان یک بار دیگر توانایی‌های شگرف خود را به اثبات رساند.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

به گزارش "ورزش سه"، حدود سه سال پیش بود که تیم ملی جوانان والیبال ایران موفق شد در رقابت‌های قهرمانی جهان بالاتر از همه قدرت ها عنوان قهرمانی را از آن خود کند. تیمی که حالا چند ستاره آن در ترکیب تیم ملی بزرگسالان حضور دارند و یکی از این والیبالیست ها امیرحسین اسفندیار است.

اسفندیار درهمان مسابقات قهرمانی جوانان جهان موفق شد عنوان ارزشمندترین بازیکن رقابت‌ها را آن خود کند و نشان دهد که چه آینده روشنی در انتظارش است. ستاره جوان والیبال ایران با پرش های فوق العاده و‌ اسپک های مهار نشدنی نگاه ها را به عنوان یک پدیده به سمت خود جلب کرد.

قبل از شروع رقابت های المپیک توکیو بود که امیرحسین اسفندیار از فرم خوب خود فاصله گرفت و این ناامیدی به وجود آمد که شاید او نتواند به همان ستاره ای تبدیل شود که هواداران والیبال انتظارش را داشتند. بازیکنی که در رقابت‌های قهرمانی جوانان جهان نام خود را به عنوان یکی از آینده دار ترین والیبالیست های دنیا بر سر زبان‌ها انداخت.

با وجود پشت سر گذاشتن یکی دو سال بسیار سخت و پر استرس به نظر می‌رسد حالا اسفندیار به همان بازیکنی تبدیل شده که همه انتظارش را داشتند. این ستاره جوان و خوش آتیه والیبال ایران در لیگ ملت های امسال یک بازیکن کلیدی برای ما بود و تاثیر مستقیمی در پیروزی‌ها داشته است.

اوج درخشش اسفندیار دیدار برابر کانادا بود؛ جایی که او با نمایش خیره کننده خود به پیروزی شیرین و دلچسب ایران کمک کرد. این والیبالیست جوان حالا به پختگی کامل رسیده است؛ فاکتور مهمی که علاوه بر مسائل فنی در اخلاق و رفتار او نیز کاملا قابل مشاهده است.

یکی از مهم ترین شهرهای کشتی سازی دنیا دیشب میزبان تقابل کلاسیک ایران و‌لهستان بود. امیرحسین اسفندیار دیشب و در جریان پیروزی تاریخی ایران مقابل لهستان نیز عملکردی تحسین برانگیز داشت. او در این جدال تماشایی با ۲۱ امتیاز، امتیازآورترین بازیکن ایران بود. اسفندیار ۱۹ امتیاز از حمله کسب کرد و دو‌ امتیاز مستقیم‌ سرویس هم به ثبت رساند. او همچنین آمار فوق‌العاده ۵۹ درصد موفقیت در حملات را به جا گذاشت تا یک بار دیگر نشان دهد که می توان به او به عنوان یک ستاره کلاس جهانی اتکا کرد.

اما یکی از جذاب ترین لحظات در مسابقه دیشب توسط همین امیرحسین اسفندیار رقم خورد. جایی که او پشت خط سرویس ایستاد و با ضربه‌ای هوشمندانه برای ایران کسب امتیاز کرد. دریافت کننده های لهستان در عقب زمین جایگیری کرده بودند و اسفندیار با نگاه تیزبین خود به خوبی این مسئله را دید و با یک سرویس فوق فنی برای ما کسب امتیاز کرد. در ست چهارم بود که شاهد این صحنه بودیم.

اسفندیار درست بعد از سرویس های عجیب و‌ غریب متئوژ بینیک سرعتی زن لهستان این امتیاز سرویس را کسب کرد. بینیک با چند سرویس فوق العاده فاصله امتیازی با ایران را از بین برد و اسفندیار هم با این سرویس هوشمندانه پاسخ او را داد. ستاره ایران بعد از این کسب امتیاز فریاد بلندی هم سر داد تا صحنه جالبی در سالن گدانسک رقم بخورد.