سخنگوی فدراسیون فوتبال می‌گوید که تصمیم هیئت رئیسه به ادامه کار دراگان اسکوچیچ است.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

به گزارش "ورزش سه"، احسان اصولی سخنگوی فدراسیون فوتبال پس از جلسه هیئت رئیسه در خصوص سرمربی تیم ملی ایران گفتگویی را با خبرنگاران انجام و از ادامه کار دراگان اسکوچیچ در تیم ملی ایران خبر داد.

* صحبتهای اعضای کمیته فنی را شنیدیم

او در ابتدای صحبت‌هایش گفت: در جلسه‌ای که امروز هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال به صورت مشترک با دوستان عزیز در کمیته فنی فدراسیون داشتند، بحث‌های مفصلی انجام شد و نقطه نظرات عزیزانمان که هر کدام جزو افتخارات فوتبال و ورزش ما هستند و همه به آنها افتخار می‌کنیم را شنیدیم.

* اسکوچیچ سرمربی تیم ملی خواهد ماند

اصولی درباره روند جلسه توضیح داد: بعد از آن هم اعضای هیئت رئیسه بر اساس مولفه‌هایی که مدنظر بود، به گفتگو نشستیم و برآیند این جلسه بر این قرار است، همانطور که اعضای هیئت رئیسه و سرپرست فدراسیون عرض کردیم، سرمربی تیم ملی ایران آقای دراگان اسکوچیچ هستند و همچنان خواهند بود و ما بر اساس قراردادی که با ایشان داریم و جمیع جهات و ملاحظاتی که در این حوزه هست، انشالله بحث سرمربیگری آقای اسکوچیچ را خواهیم داشت.

* از کمیته فنی و نظراتشان متشکریم اما...

وی در مورد نارضایتی پرویز مظلومی عنوان کرد: بالاخره چون جلسه طولانی شده بود، دوستان برای رفع خستگی بیرون آمدند و بحثی در این خصوص نبود. دوستان نقطه نظراتی داشتند و جمیع جهات بحث شد و از جهات مختلف موضوع مورد گفتگو قرار گرفت و ما قطعا در حسن نیت و سابقه دوستان در کمیته فنی تردیدی نداریم و بسیار از آنها متشکریم که در این خصوص زحمت کشیدند و بحث‌هایی داشتیم و عرض کردم که موضوع زوایای مختلفی داشت و یک زاویه نداشت. حتی در مورد بحث فنی هم بحث شد و ما به عرض شما رساندیم.

* اسکوچیچ تا پایان جام ملت ها قرارداد دارد

سخنگوی فدراسیون در واکنش به اینکه آیا اسکوچیچ با توجه به دو دستگی می‌تواند تیم را جمع کند گفت: تصمیم گرفته شده و ما عرض کردیم. قرار نیست من تحلیل کنم؛ ما تصمیم قاطع را اعلام کردیم. آقای اسکوچیچ تا پایان رقابت جام ملت های ۲۰۲۳ قرارداد دارند.

* با بازیکنانی که در نظم اخلال ایجاد کنند برخورد می‌شود

او در واکنش به اینکه آیا همکاری فارغ از هر نتیجه ای در جام جهانی خواهد بود گفت: بحث آن جدا است. مهم ترین مولفه در حال حاضر ایجاد وفاق، همدلی، اتحاد و پرهیز از انشقاق و جوسازی و فصاسازی در هر سطحی از حوزه فوتبال و تیم ملی ما است. هیئت رئیسه در این خصوص بیانیه ای هم منتشر خواهد کرد که روی سایت فدراسیون قرار می‌گیرد. این هیئت رئیسه قاطعیت خودش را نشان داده و همه دیده‌اند؛ با هر کسی در هر سطحی که بخواهد در این نظم اخلال ایجاد کند و تمرکز تیم ملی را به هم بزند که منتج به یک فضای ملتهبی مثل این دو هفته شود، قطعا بر اساس قوانین و مقررات و آیین نامه هایی که در دسترس است برخورد خواهد شد.

* با قدرت از کادرفنی حمایت می‌کنیم

وی افزود: از همه عزیزان، بازیکنان محترم تیم ملی، دوستان در بخش های مختلف، اصحاب رسانه، پیشکسوتان و همه کسانی که در این حوزه دلسوز هستند تقاضا داریم همراهی و همکاری و همدلی را در تیم ملی برای هدف مشترک همه ما که اعتلای نام سرزمین عزیزمان ایران و اهتزاز پرچم پرافتخار نظام مقدس جمهوری اسلامی همکاری و همراهی کنیم. در این چند ماه همه پشت همدیگر و تیم ملی و کادرفنی قرار می‌گیریم و با قدرت حمایت می‌کنیم تا نتیجه بگیریم.