سرمربی تیم فوتبال جوانان ایران پیش از تولید بازی مقدماتی قهرمانی آسیا از میزبانی قرقیزستان انتقاد کرد.

مرفاوی: از میزبانی قرقیزستان ناراحت هستم
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

به گزارش "ورزش‌سه", عبدالصمد مرفاوی سرمربی تیم ملی جوانان در آستانه دیدار حساس برابر قرقیزستان در چارچوب رقابت‌های مقدماتی قهرمانی آسیا گفت:«خیلی خوشحالیم که اینجا حضور داریم و امیدوارم که خاطره‌ای خوب در این کشور رقم بزنیم. تیم ما به لحاظ شرایط تمرینی و روحی و روانی اوضاع مناسبی دارد، تمرینات بانشاطی را پشت سر گذاشتیم و بازی‌های تدارکاتی خوبی را هم پشت سر گذاشتیم. کاملا برای این مسابقات آماده هستیم تا بهترین کیفیت خود را به نمایش بگذاریم.»

سرمربی تیم ملی جوانان در پاسخ به سوال خبرنگار قرقیزستانی که از وی درباره تغییرات تیم ملی نسبت به مسابقات کافا پرسیده بود اینطور پاسخ داد:« ما در مسابقات کافا برابر قرقیزستان به میدان رفتیم. طبیعتا هم آنها از ما شناخت دارند و هم ما نسبت به بازی آنها آشنایی داریم. طبیعی است که هردو تیم به آنالیز یکدیگر پرداخته باشند. با این حال شاکله اصلی تیم ما، همان تیمی است که با آن قهرمانی در کافا را به دست آوردیم. با همان تیم به قرقیزستان آمدیم تا روندمان برای مسابقات کافا را اینجا هم ادامه دهیم. تیم ما به هماهنگی و درک تاکتیکی خوبی رسیده و انشاالله بتوانیم از این هارمونی به نحو احسن استفاده کنیم تا با موفقیت بازی‌های این مرحله را پشت سر بگذاریم.»

مرفاوی با انتقاد از شرایط میزبانی کشور قرقیزستان و اینکه تیم ملی قبل از مسابقه فردا امکان تمرین در زمین اصلی را ندارد، گفت:« ما پنجشنبه هفته گذشته وارد قرقیزستان شدیم. با این وجود نحوه میزبانی خیلی باب میل ما نبوده و امیدوارم شرایط بهتر شود. بالاخره فوتبال آسیا در این زمینه باید خیلی قوی تر عمل کند؛ به خصوص در حوزه میزبانی. طبق قوانین ای اف سی و فیفا، تیم‌ها باید یک روز قبل از بازی در زمین مسابقه تمرین کنند ولی متاسفانه اینجا زمین بازی در اختیار هیچ تیمی قرار نگرفت. درحالی که خود قرقیزستان میزبان است و با شرایط زمین آشنایی کامل دارد. من انتظار داشتم طبق قانون و بازی‌های بین المللی‌ای که قبلا در سطح آسیا و دیگر قاره‌ها برگزار می‌کردیم، آخرین جلسه تمرینی تیم در زمین اصلی برگزار شود. به شخصه از این موضوع ناراحت هستم و نسبت به شرایط موجود انتقاد دارم.»