بنیامین نتانیاهو نخست وزیر پیشین رژیم صهیونیستی از سخنان یائیر لاپید نخست وزیر کنونی رژیم تل‌آویو انتقاد کرد و گفت که سخنان وی در مجمع عمومی سازمان ملل مالامالاز عجز و شکست بود.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

نتانیاهو سرکرده حزب لیکود و رهبر اپوزسیون دولت رژیم صهیونیستی در این باره گفت: امشب سخنانی که مالامال از ضعف، شکست و تعظیم کردن بود، شنیدیم.

وی با انتقاد از تهدیدی که لاپید علیه برنامه هسته‌ای ایران در سخنرانی‌اش در مجمع عمومی سازمان ملل متحد انجام داد، افزود که لاپید آینده ما و ماهیت إسرائیل را چه در موضوع فلسطین و ایران در معرض خطر قرار داده است.

وی در ادامه ادعای خود افزود: درحالی که ایران به سوی توافق هسته‌ای پیش می‌رود و ماهیت اسرائیل را به خطر می‌اندازد درحالی که لاپید هیچ کاری انجام نمی‌دهد.

لاپید روز پنجشنبه در مجمع عمومی سازمان ملل متحد گفت که بیشتر ساکنان اسرائیل موافق تشکیل دو دولت مستقل هستند، مشروط بر اینکه منبع تهدید برای ما نباشد.

وی ادعا کرد: برای برقراری صلح با فلسطینیان مشروط بر اینکه امنیت اسرائیل تضمین شود، تلاش می‌کنیم.

هفتاد و هفتمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل از امروز به مدت یک هفته در منهتن نیویورک مقر این نهاد بین المللی آغاز شد.

 مجمع عمومی امسال سازمان ملل با حضور سران و رهبران جهان برای نخستین بار پس از بیماری همه گیر کووید -۱۹ از سال ۲۰۱۹ برگزار شد که بزرگترین گردهمایی دیپلماتیک در جهان است. منبع: ایرنا