پس از برد لیورپول در ضربات پنالتی برابر دربی کانتی، یورگن کلوپ بابت فروش سهام باشگاه لیورپول صحبت هایی را مطرح کرد.

کلوپ: کسی با شنیدن خبرِ فروش باشگاه سکته نکرد
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

به گزارش ورزش سه، دیدار لیورپول و دربی کانتی در دور سوم جام اتحادیه انگلستان، با تساوی 0-0 دو تیم در وقت های قانونی به پایان رسید و این ضربات پنالتی بود که وضعیت تیم صعود کننده را مشخص می کرد.

دروازه بان جوان و پنالتی گیرِ لیورپول، یعنی کله‌هر موفق شد سه پنالتی را مهار کند تا شاگردان یورگن کلوپ در دیداری سخت به دور بعدی کارابائو کاپ صعود کنند.

اخیرا مهم ترین خبری که پیرامون لیورپول شنیده می شود مربوط به واگذاری سهام باشگاه توسط مالکان آمریکایی و گروه ورزشی فنوی است.

پس از این بازی، خبرنگاران از کلوپ درباره وضعیت فروش باشگاه سوال کردند که مربی آلمانی در پاسخ گفت : 

"هیچ کس با شنیدن خبر فروش باشگاه دچار حمله قلبی نشد. این خبر موجب حواس پرتی بازیکنانم نشد و هیچ تاثیری روی آنها نگذاشت. بازیکنان از من در این باره سوالی نپرسیدند، اما اگر بخواهند از من چیزی بپرسند حتما به آنها تمام توضیحات لازم را خواهم داد.

این تصمیمی است که گرفته شده و ما همیشه با مالکان باشگاه روابط خوبی داشتیم و هر تغییری که رخ دهد با آن کنار می‌آییم. امسال باشگاه چلسی فروخته شد ولی ما به دنبال سرمایه گذار هستیم. این دو موضوع کاملا با هم متفاوت است. تا آنجا که من اطلاع دارم گروه FSG به دنبال سرمایه گذار برای باشگاه است و به نظرم این موضوع منطقی است. در کل هر اتفاقی که بیفتد من به باشگاه لیورپول متعهد هستم. " 

یورگن کلوپ در اکتبر سال 2015 هدایت مرسی سایدی‌ها را بر عهده گرفت که در هفت فصل حضورش، باشگاه پرافتخار لیورپول را دست خوشِ تغییر و تحول کرد.

او علاوه بر پایان دادن به حسرت 30 ساله لیورپولی ها بابت فتح پریمیرلیگ، موفق شد لیگ قهرمانان اروپا، سوپر کاپ اروپا، جام حذفی و جام اتحادیه انگلستان را همراه با این تیم کسب کند.

کلوپ تا سال 2026 با لیورپول قرارداد دارد و باید ببینیم با تغییر مالکیت باشگاه، چه سرنوشتی در انتظار لیورپول و سرمربی آلمانی خواهد بود